2011   2010  2009  2008  2007 


 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA LETŇANY

17.11.2007, zapsala panička

Žufrik ani tentokrát nepředvedl to, co dokáže při nácviku, ani to, jaký je fešák. Takže modrou jsme do sbírky pentliček opět nedoplnili. Prostě když panička viděla, jak s ním šije puberta, dopředu to vzdala. Asi se na to vyhafnem. Alespoň do té doby, než se sklidní a puberta odezní :) Stejně totiž vyváděl i druhý den výstavy, kdy jsme se nevystavovali, ale šli navštívit naše známé a projít se po obchůdkách. Samozřejmě až se hafani vyběhali na přilehlé letištní ploše :) Posudek naleznete zde.
 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE


6.10.2007, zapsala panička

Ani na této výstavě jsme do sbírky pentliček neobdrželi chybějící modrou, naštěstí ale ani fialovou :). Tentokrát mi posudek nepřišel subjektivní, i když malé nadýmání po bramborové kaši bylo označeno za nadváhu. Snad do poslední výstavy tohoto roku Žufrikovi doroste srst a "srovná se", abychom ji zakončili stejně jako jsme začali. Posudek naleznete zde.
 KLUBOVÉ VÝSTAVY RETRÍVRŮ BRNO A ČESKÉ BUDĚJOVICE


září 2007, zapsala panička

Tak máme za sebou další výstavy. A jde to se Žufrikem pěkně z kopce! Vypadá to, že Žufrik je ve skutečnosti vodník a sbírá barevné pentličky. Je fakt, že takovou barevnou škálu jen tak žádný pejsek nemá :). Retrívr má být energický a živý. Bohužel Žufrik je podle rozhodčích živelný až moc a již potřetí se nám to stalo "osudným". Cvičený je, ale prostě výstavní kruh a rozhodčí se mu naprosto nelíbí. A že si nevezme od cizího člověka a piškot? To ho učím, to je dobře, ne však podle rozhodčího! Jeho živelný temperament všechny zaráží a udivuje. Často ho srovnávají s flatem (flat coated retriever). Není divu, vždyť si hraje s vlčáky. Ostatně vždyť i jeho rodné jméno je vlčí... Nejen mne však zarazilo ohodnocení, nejhorší z celé výstavy, přestože posudek byl nádherný a nic nevytýkal. :( Hold máme doma malého Quasimoda.
Na stole mi tak leží pět posudků. Nezasvěcený by řekl, že patří min. třem psům. Ale ouha, všechny patří jednomu a to našemu Žufrikovi! Z posledního posudku jsem se více dozvěděla, co pan rozhodčí preferuje, než co se mu líbí na Žufrikovi. Za každým druhým hodnocením jsou slova "ale já preferuji...". Žufrik taky preferuje... jiné rozhodčí. Vysledovala jsem, že tam kde Žufrikovi nepadne do oka rozhodčí, je to i obráceně. Ono není divu, když na Žufrika dělá cukrbliky s prázdnou rukou a balamutí ho, že tam něco má, pak mu dá kus klacíku, a diví se, že ho nechce pustit... vždyť je to 9 měsíční štěně! Silně rozdílné posudky mi prostě příjdou subjektivní ze strany rozhodčích. Nechci tu brečet nad rozlitým mlékem, ale předpokládala jsem, že rozhodčí by měl alespoň rozpoznat nůžkový skus od jakéhosi příkusu, o kterém stejně nikdo neslyšel...Posudky naleznete zde.
 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV


1.9.2007, zapsala panička

Z první výstavy jsem měla obavy. Proběhla ale vcelku v pohodě, bez mnou očekávané ostudy. Ale za to dneska si to Žufrik vychutnal i za minule. Kdyby se dávala černá stužka, určitě by ji obdržel. Těžko vysvětlovat přihlížejícím, kteří se nad jeho chováním zaráželi (i nad paničkou), že to jinde nedělá, naopak, při nácviku mu to jde jedna radost. Zřejmě je z výstavního prostředí stresovaný. U srdíčka zahřála alespoň pochvala za nádhernou opečovávanou srst. Posudek naleznete zde.
 VÝSTAVNÍ PREMIÉRA - ČESKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA MLADÁ BOLESLAV


21.7.2007, zapsala panička

Je to ostuda. Co? Výstava? To nééé, ale jak nemám pořád čas. Naše první výstava, Žufrika i moje, dopadla nad naše očekávání. Když byl Žufrik malý, říkala jsem si, výstavu nějakou zkusíme, ale je to kůzle neposedný, jak ho tam zvládnu!? Pak měl období, kdy začal poslouchat, tak jsem vypsala několik přihlášek a bylo ujednáno. Mezitím přišla puberta a Žufrik si zas dělal co se jemu líbilo. V nejhorším to bude poslední místo, no bóóóže, říkala jsem si. Před začátkem výstavy jsem se s ním snažila chodit, dovádět, aby se trochu vyřádil, ale zkuste unavit štěně! Když jsme šli na řadu, byl nejdivočejší. Skotačil na všechny strany, hlavně se dostat ven z kruhu. Proběhli jsme se, předvedli a zařadili. Když mě paní rozhodčí říkala výsledek, pro jistotu jsem čekala, jestli na nás opravdu to místo u jedničky zbyde...a zbylo!! Uuááááááá. No a od této chvíle Žufrik už zase poslouchal, jako kdyby věděl, že to má za sebou. Panička si dala palačinku, Žufánek dostal šunčičku a oba jsme si celou výstavu vychutnali až do odpoledne. A jelikož jsme zde nebyli sami, máme i fotky. Posudek naleznete zde.

                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží