2011   2010  2009  2008  2007 


 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA MLADÁ BOLESLAV

30.8.2008, zapsala panička

Po řadě dogtrekkingových akcích jsme si dali jeden víkend odpočinkový a zamířili na mezinárodní výstavu. Posuzovala paní Goldfussová, kterou již známe z naší poslední oblastní výstavy. Žufrik se vystavoval v mezitřídě, kde nastoupilo 9 pejsků. I zde se Žufrik velmi líbil a byl ohodnocen známkou výborný. Touto známkou byly oceněni jen 4 pejsci, a po několika běhacích kolečkách se paní rozhodčí rozhodla ponechat pořadí tak jak je, což pro nás, se jménem začínajícím na W, znamenalo čtvrté místo. Krátký posudek naleznete zde. Paní rozhodčí dnes "V" celkem šetřila, objevilo se i několik "D".
Žufrik si dnes prvně vyzkoušel svůj stan. Sice se mu dovnitř moc nechce, ale neremcá, zalehne a napjatě čeká, kdy se panička vrátí z obchůzky stánků :) a přinese něco dobrého. Myslela jsem si, že ve stanu bude mít svůj klid. Několik lidí mě však vyvedlo z omylu, když jsem z dálky viděla, jak si lidé klidně sednou na mou sedačku vedle stanu, jak nutně musí přelézat plot zrovna v místě naší základny či dokonce chtěli otevírat stan! Žufrik jim ale tenhle nápad rozštěkal... a já byla nablízku. Jako kdyby nebylo na výstavě dost volně se pohybujících pejsků, které si mohli pohladit. Bůhví co měli za lubem...
 OBLASTNÍ VÝSTAVA TRMICE

15.6.2008, zapsala panička

A v neděli na další výstavu, 2. ročník oblastní výstavy v Trmicích u Ústí nad Labem. Panovala zde přátelská atmosféra, příjemné prostředí, bohatá účast. Náš kruh spojili s druhým kruhem, protože se jednalo o nejméně obsazené kruhy, cca 35 pejsků celkem. V ostatních kruzích se posuzovalo kolem 80 pejsků, celkem na výstavě mělo být 263 pejsků. Rozhodčí v našem kruhu posuzovali velmi pečlivě a pomalu, takže na nás přišla řada až po 13. hodině!! Pro většinu vystavovatelů to byla výstavní premiéra, a tak posuzovatelé radili a radili...obvykle padali V, ale i nějaká VDčka. Čekání na posouzení jsme si zkrátili zdoláváním psích překážek, ale i tak byl Žufrik náležitě otráven a rozladěn z dlouhého čekání a dal to také najevo. Zoubky ukázat umí, ale paní rozhodčí se na zoubky musela podívat tak důkladně, až se Žufrik začal dávit... Běh Žufrik odbyl ledabylým noha sem, noha tam, ale i tak jsme obdrželi výbornou a titul Vítěze třídy. Titul oblastní vítěz nám unikl nejspíš právě kvůli ledabylému běhu. Nedivím se Žufrikovi, že byl otrávený, panička s páníčkem už toho měli ke konci také dost. Snad to páníčka neodradí, jet zase někdy s námi. Fotky naleznete ve fotoboudě a posudek naleznete zde.
 OBLASTNÍ VÝSTAVA KUNRATICE

14.6.2008, zapsala panička

Po absolvování mezinárodních, národních i klubových výstav jsme zavítali i na oblastní výstavu. A co víc, páníčka jsme vytáhli s sebou. Výstava se konala v nádherném prostředí zámeckého parku Kunratice. Panovala zde pohodová atmosféra, nic hektického. Velmi mne zaujalo posuzování jezevčíků panem Bubou, který většinu posudků říkal nahlas (rozuměj i divák slyšel), odůvodňoval, ukazoval, předváděl a vtipkoval. Konaly se zde i klubové a speciální výstavy brazilské fily, krysaříků, setrů a pointrů. Posledně zmiňovaní zde byli pouze dva! A třetí náš kámoš Majkýsek! :) Ano, i Majkýsek s Bojarem a Jitkou dorazili. A také Benji s Luckou kteří se vystavovali ve třídě mladých, a kterou také vyhráli. A jak jsme dopadli my?
Žufrik se vystavoval opět v mezitřídě. Po nástupu jeden pejsek odstoupil kvůli špatně rostlým tesákům. Jak to má vypadat názorně předvedl pan rozhodčí na Žufrikovi! Pak už jsme běhali do kola, do kolečka, a ještě jednou do kola... ano, dost se běhalo, někteří se i zadýchali. Náš výsledek zní výborný s umístěním na čtvrtém místě. Páníček svědomitě fotil, tak jukněte na fotky do fotoboudy. Posudek naleznete zde.
 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE

24.5.2008, zapsala panička

Po posledním úspěchu (pro nás) na klubových výstavách jsem jela do Litoměřic s mírným šimráním v podbřišku... bude modrá? nebo zas červená? Cesta z Prahy do Litoměřic nám trvala půl hodinky, ale LT jsme projížděli další půlhodinku. Nevadí, jsme zvyklí z Prahy:) Zaparkovali jsme a hurá pro desky a najít si kousek travičky v koutku blízko našeho kruhu.
Místa okolo kruhů moc nebylo, ale nakonec jsme si našli volné místečko pod smrčkem. A zanedlouho jsme šli na řadu. Žufrik se vystavoval opět v mezitřídě a paní rozhodčí se velmi líbil. Byla takřka unesena z jeho svalů, takže jsem ji poreferovala o dogtrekingu a nakonec i o dárcovství krve, protože ji zajímalo, od čeho má lysinu na noze. Hodnocení? Výborný. A běhali jsme o pořadí. Žufrikovi se moc stát nechtělo, ale byla jsem ráda, že modrá je doma. A najednou... gratuluji, první místo!! Náš první CACík! Nevěřila jsem tomu, ale je to doma! Díky tomu nás čekalo ještě jednou běhání v kruhu o CACIB. To jsme málem prošvihli, neboť jsme ve vyšších sférách neznalí, resp. od loňska jsem se o průběh dalších soutěží moc nezajímala. Nastoupili jsme po boku zasloužilých šampionů, takže jsem ani v umístění nedoufala. A Žufrikovi to prý taky už stačilo. Pak jsme si prošli krámky, nechali se vyfotit u Brit stánku a taky si vyzvedli svou první výstavní medajli. Moc děkujeme za vřelé gratulace k našemu prvnímu CACíkovi. Po ledové sprše v březnu v Letňanech jsem tohle opravdu nečekala. Děkujeme. Posudek naleznete zde.
 KLUBOVÉ VÝSTAVY RETRÍVRŮ NA HLUBOKÉ

11.5.2008, zapsala panička

Výjimečně jsme využili pozvání na ubytování na celý víkend po dobu výstavy a tak jsme vyrazili už v pátek. zcela výjimečně jsme také využili cizí odvoz. Ovšem z původně plánované třetí hodiny, jsme nakonec vyráželi až před osmou večer. Takže při příjezdu do penzionu na Zámostí téměř všichni už spali. Rychle jsme zabivakovali, ale bohužel nasi čtyřnozí spolunocležníci snad celou noc nespali, rozcupovali předložky a iritovali Žufrika, a druhý den byl ten "špatný" Žufrik. Nelíbilo se, že štěkal na cizí lidi neustále brouzdající na WC za dveřmi... hold nikdo dosud neznal hlídacího retrívra.
Ráno jsme k údivu všech šli z penzionu pěšky do parku u loveckého zámku Ohrada. Jsme rádi, že jsme si čekání zkrátili poznáváním našich internetových kámošů! Na řadu jsme přišli až před polednem, tak byl Žufrik řádně znuděný. I přesto si statečně vystál v důlku dlouho očekávanou výbornou. Při boji o umístění už nechtěl řádně stát v postoji, ale i tak mise byla úspěšná.
A konečně jsme mohli vyrazit na prochajdu. Prošli jsme se kolem Munického rybníka a anglickým parkem došli k novogotickému zámku Hluboká. Zde jsme si dali hodinový dýchánek v trávě. Tady jsem taky poznala, že by mne Žufrik dokázal ochránit jak před lidmi, tak před psy. Za tesáky by se nemusel stydět ani sněžný vlk... a zprvu dominantní pes obratem sklopil ocas a mazal ke svým páníčkům. Jo, když Žufrikovi dojde trpělivost, nezahrávejte si s ním! Pak si panička naplnila žaloudek v restauraci Záviš a pomalu jsme se vraceli do penzionu. Neměli jsme totiž klíče, takže jsme museli čekat na ostatní. Všichni psi byli utahaní, a ač byl penzion plný psů, Žufrik si moc nevyhrál. A když si chtěl hrát s jednou flatí slečnou, okamžitě byl obviněn z nakrývání ... doteď mě mrzí, že jsem v tu chvíli neměla slov...
V neděli bylo v penzionu rušno již od pěti. Panička se vyhrabala po sedmé, nebylo kam spěchat. Žufrik byl nadšený, což sámo projevoval štěkotem. A zase byl špatný. No já jsem rozhodně raději, když si zaštěká, že chce nutně ven, než aby se mi vykadil na pokoji, jako to předvedl jiný výstavní šampion...
I v neděli bylo pěkné počasí a i v neděli se Žufrik nudil. Tentokrát už ale od rána. Z mírné letargie ho vytáhlo skotačení s Wekrou z Vlčích luk a pak až příjezd páníčka. To byl také problém v kruhu, neboť Žufrik stále páníčka hledal a otáčel se. I přes hledání a znudění se nám podařilo vyběhat opět výbornou. A pak hurá domů. Byl to pěkný víkend, ale přeci jen výstavní prostředí není naše krevní skupina.
P.S. Moc děkujeme Zuzce T. za výstavní sestřih a dobré rady!
Fotky s komentářem naleznete zde a posudky ve výsledcích.
 XV.MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA

22.3.2008, zapsala panička

Na výstaviště to máme kousek, a tak jsem naši účast brala jako samozřejmost. Opět se mi potvrdilo, že haly přeplněné lidmi a psy nejsou pro Žufrika to pravé ořechové. Závidím těm, kteří příjdou na výstavu, a až zde stříhají, češou, ale i vyhrajou. Žufrik byl vykoupanej, načesanej, tentokrát jsem sáhla i po tužidlu a fénu, jen abych mu kudrlinky vyrovnala, a vypadal alespoň trochu upraveně. Bohužel oproti ostatním psům moje snaha vypadala zbytečná. Tentokrát jsme se přihlásili už do mezitřídy, kde byl nejmladším nastoupeným psem. Postoj sice nebyl stoprocentní, ale hlavní je, že byl v klidu. Už když pan rozhodčí přejížděl očima psy, bylo mi jasné, že se mu nelíbíme, jelikož nás vždy přeskočil. To se také potvrdilo, protože si nás "vytáhl" jako první a už jsme se odporoučeli s krátkým posudkem a s upozorněním, ať jsme rádi, že musel hooodně přimhouřit oko, abychom vůbec dostali VD. Má malou hlavu, je drobný a měl by přibrat!! Prosím? Nedala jsem se: Vždyť má 34 kg a 60 cm! - Hm, ale nevypadá na to - No protože je samý sval, hodně sportujeme, vždyť je mu teprve 15 měsíců - To mi tady neposuzujeme... víc jsem již neměla slov...raději... Asi jsem naivní, ale co se tedy posuzuje?
S takovým přístupem lituji, že jsem se přihlásila na další výstavy, zvláště pokud tam budou rozhodčí s podobným přístupem. Nechi mít doma línou výstavní obtloustlou kozu, kterou, bohužel nejspíš většina rozhodčích preferuje, a které se často svým obdélníkovým, válečkovým tvarem výstavní retrívři podobají. Posudek naleznete zde.
 1. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO

9.2.2008, zapsala panička

Tak jsme zase jednou vyjeli pokoušet štěstí na psím modelingovém poli. Pravidelně jsme trénovali, tak jsem doufala, že kůzlečí výstup se již nebude opakovat. Drahé tety :) si Žufrika navíc vzaly do parády, domluvily mu a prostřihly zimní kabátek. Než na náš došla řada, kroužila jsem se Žufrikem po pavilonu, aby se nenudil a nezačal zlobit. Paní rozhodčí posuzovala zpočátku nastoupené pejsky podrobně. Ale když přišla řada na nás, jako obvykle poslední ve třídě, odbyla nás nejkratším posudkem, co jsme kdy dostali a ohodnocením VD. Slabé kosti a špatný střih :( Za náš tým ale mohu s klidným srdcem říci, že to bylo naše nejlepší předvedení. Posudek naleznete zde.

                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží