Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty

Žufrik&Busty


Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
2011   2010  2009  2008  2007 


VÝBORNÝ CAJC BOB 4.BIG NON FCI  MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA LETŇANY
7.11.2009, zapsala panička

Na mezinárodní výstavu psů v Praze Letňanech jsme vyrazili jen já a Busty. Posouzení bylo rychlé, na řadu jsme přišli hned úderem deváté hodiny. Posuzovala paní Holmerová, Busty se jí moc líbil, jen mu vytkla trochu hubenější kondici. Obdrželi jsme V1, CAJC!. V následných kolečkách jsme získali titul Vítěz Prahy a ...BOBa! Čekání na odpolední soutěže jsme si zkrátili okukováním stánků a poklábosením se známými. Moc ráda jsem vás všechny viděla!
V odpolední soutěžích jsme jako první nastoupili do Velké národní ceny. Prezentovalo se zde 7 národních plemen. Busty byl jako jediný zástupce ze třídy mladých, tak jsem ani o umístění nepřemýšlela. Za to za další dvě hodinky čekání jsme nastoupili do BIGu non FCI, kde jsme zísmali krásné 4.místo! I když jsme na výstavě strávili skoro 9 hodin, stálo to za to. Čechohoráček zvládl výstavní maraton na výbornou a velmi ochotně se nechal fotografovat. Posudek naleznete zde.

 CAJC 2.BIG JUNIOR  VÝSTAVA PLEMEN FCI NEUZNANÝCH
31.10.2009, zapsala panička

Výstava pro plemena FCi neuznaná se konala na Krásné Louce v Mladé Boleslavi. K vidění byla především národní plemena pražský krysařík, český strakatý pes, chodský pes, český horský pes, ale i leopardí psy či sibiřský husky, kteří zde měli speciální výstavu.
Busty se vystavoval ve třídě mladých a v perné konkurenci sebe samotného vybojoval konečně V1, CAJC. Následně získal i ocenění nejlepšího mladého z plemene. Jen ten postoj a soustředění musíme vypilovat, Bustyho více zajímala silně voňavá fenka za kruhem. I přesto jsme v odpoledních soutěžích vybojovali 2.místo nejlepšího mladého psa výstavy! Posudek naleznete zde.

 KLUBOVÁ VÝSTAVA ČESKÉHO HORSKÉHO PSA
19.9.2009, zapsala Anička

Klubová výstava českého horského psa se konala v klidném prostředí autokempu Žíchovec u Strunkovic nad Blanicí. Účastnilo se téměř 40 jedinců tohoto národního plemene. Před samotným zahájením posuzování proběhla ještě krátká klubová schůze.
Busty se opět vystavoval ve třídě mladých. Do této třídy bylo přihlášeno 8 pejsků, ale do kruhu s námi nastoupilo jen 6. Busty krásně běhal i stál, leč když na nás přišla řada, začala ho zajímat daleko více voňavá fenka za kruhem, než paní rozhodčí. Byla to škoda, protože paní rozhodčí se Busty velmi líbil, a předvedení jsme si tak pokazili. I tak jsme obdrželi výbornou. V závěrečném kole se běhalo a běhalo a běhalo... a Busty se rozhodl, že tenhle týden se už naběhal dost (začali jsme s tréninkem na závody) a tak zničehonic hodil placáka na trávu... Pobavili jsme tak přihlížejíci a bylo mi jasné, že o třetím místě jsme si sami rozhodli. I tak mne ohodnocení velmi potěšilo. Bráška Bali skončil na 4. místě, ségra Bermája také ve třídě mladých na 4. místě. Vítězem celé výstavy se stala mladá Arleta DI-LE-GREJ. Poděkování si jistě zaslouží i paní rozhodčí Iveta Novotná, jejíž posuzování bylo důkladné a profesionální, u čechohoráků jsem se s podobným ještě nesetkala. Byla to ta nejpohodovější výstava, co jsem kdy zažila, příští rok pojedeme určitě na celý víkend.
Cestou z výstavy jsme se zastavili ještě u několika příbuzných, kde Busty opět vyzkoušel svůj hladový výraz č. 6 "Už týden jsem nejedl" a domů dorazili v neděli odpoledne. Výstavní posudek naleznete v Bustyho výsledcích a fotky na rajčeti.

NVP MLADÁ BOLESLAV  
18.7.2009, zapsala panička

Původně byla plánovaná účast pro Bustyho. Busty musí ale v prvé řadě řádně zmohutnět. A dle mnoha lidí má mít více pohybu, což ale nechci akceptovat vzhledem k jeho věku a neustálému růstu. Pohybu má více než dost a basta.
Na výstavě tedy naši smečku zastupoval Žufrik, pro jehož účast jsem se nechala přemluvit, vždyť je přece prý tak krásný, bylo by škoda loňského CACíka zahodit...Budiž. Žufrik nastoupil ve třídě otevřené, kde bylo přihlášeno 9 pejsků. Posuzoval pan Hampl a pěkně z ostra. Udělil 3xD, 5xVD a jen jedno V, bez titulu... Nakonec jsme si vyběhali čtvrté místo...
Po dlouhé době jsme se zase viděli s Wendy, ségrou Žufrika a také s Argem z Liblickým rákosin. To je taky takovej čipera jako Žufrik :) A tentokrát máme z výstavy i fotky! Co páníček nafotil můžete zkouknout ve fotoboudě nebo přímo tady otevře se do nového okna.

 NVP KLATOVY a PROCHAJDA OKOLÍM HAVLOVIC
6.6.2009, zapsala panička

Národní výstava psů v Klatovech se konala po 7 letech. Kruh jsme měli na altetickém stadionu na krásném pažítku se spoustou volného prostoru v okolí. Vystavoval se opět pouze Busty. Posudek jsme tentokrát vyběhali nádherný s výjimkou rozhozené mechaniky běhu, prostě mimochodu. Takže opět VD. Na výstavě jsme se potkali s Ivankou a Ájou a hlavně s Blankou, paničkou Badyho Jenčíkův Les. Bady je otcem našeho Bustyho.
Přijali jsme její pozvání do Havlovic, kde jsme si udělali několikahodinovou procházku lesem. Mít takový les i s několika rybníky hned za domem, nádhera. Po procházce jsme ještě dostali jahodové knedlíky, z kterých mám boule za ušima ještě teď. Bylo to moc příjemné odpoledne a doufám, že si ho někdy zopakujeme. Na fotky můžete juknout do fotoboudy nebo přímo sem otevře se do nového okna.

 SPECIÁLNÍ VÝSTAVA ČHP LYSÁ NAD LABEM
6.6.2009, zapsala panička

S naším vyžletem jsme vyrazili na speciální výstavu ČHP do Lysé nad Labem. Výsledek byl dle očekávání opět VD, opět má málo pohybu. Takže ještě jedna výstava, kam je Busty přihlášený a pak tradá - až dospěje a zmohutní. Dříve to nemá smysl, je to vyhazování peněz. Alespoň jsme opět viděli naše známé, ségru Máju a další čechohoráky. Na fotky můžete juknout do fotoboudy nebo přímo sem otevře se do nového okna.

 MVP LITOMĚŘICE - NEJHORŠÍ VÝSTAVNÍ ZÁŽITEK
23.5.2009, zapsala panička

A je tu další z mých "pěkných" výstavních zážitků. Někdo možná řekne, nojo, opět nic nevyhrála a tak si zase stěžuje. Myslet si můžete, co chcete, ale posuďte sami.
Čechohoráky měl posuzovat ing. Dostál. Před výstavou došlo ke změně na pí Košťálovou. Při hledání výstavního kruhu jsem si oběhla asi 3x celé výstaviště, až jsem ho náhodou objevila uvnitř v hale. Dorazila jsem akorát v 9 hodin. Rozbalíme základnu a jdem se projít. A jak se tak procházím, všimla jsem, že u názvu plemene něco přibylo napsaného. Kruh 28. Bez jediného slova nás v průběhu posuzování přehodili k jiné rozhodčí. Následuje rychlý přesun. V kruhu 28 jsou zlaťáci. Na ceduli není nic dopsáno a tak se jdu ujistit k vedoucí kruhu. Neví, tápá, nakonec kývá, že jo, že nás tedy vezme... Říkám si, že jsem v pohodě mohla přihlásit Žufrika, jenže to už se dozvídám, že i u zlaťáků je změna rozhodčí. Posuzuje pí Ovesná. Zapisovatelkou je k mému údivu posuzovatelka Goldfussová. Ještě že jsem Žufrika nepřihlásila. Občas to totiž vypadalo, že posuzuje spíše paní Goldfussová, než Ovesná. Také si nešlo nevšimnout, že několik psů s titulem pochází právě ze skupinky, kam se rozhodčí a hlavně zapisovatelka často obracela a přátelsky si povídaly. Titul CACIB byl na rozdíl od většiny titulů přidělen neskutečně rychle a putoval právě do této skupiny.
Poznávám spoustu známých lidí. Mně ale nejspíš nikdo, mám vedle sebe stračenu :) A tak se v roli nezaujatého pozorovatele dozvídám spousty drbů, pozoruji neskutečné chování retrívřích páníčků a kroutím údivem hlavou a je mi z toho smutno. Jsem svědkem, jak se slečna od nejmenovaného zlaťáka čílí na čechohoráka, ačkoli začínající šarvátku vyvolal právě její zlaťák. A stěžuje si, jak těžké je zvládnout 40 kg...
Na řadu jsme přišli až v půl třetí! V této době už byly závěrečné soutěže v plném proudu. Kdybychom se sami nepřihlásili, neposoudila by milá paní rozhodčí jediného čechohoráka. Byli jsme viditelně na obtíž. Při posuzování se rozhodčí se zapisovatelkami vesele baví o grilování, o tom, kde se sejdou, co která přiveze.... Není pak divu, že Busty opět odcházel z VD. Z milosti nedostal D, prý kvůli svému skotačivého a "netypickému pánevnímu pohybu". Má prý málo pohybu. Chachá (občas se bojím, že ho má naopak moc). Titul BOB byl udělen hned psovi po nás, ačkoli ještě nebyly posouzeny feny! Za tento krok bych udělila rozhodčí výtku, i když se mne to už netýkalo. Nejsem také jediná, komu se její chování nelíbilo. Vyvrcholení všeho bylo, když došly kartičky na potvrzování titulů... Přebíháme rychle k hlavnímu podiu a taktak stíháme přehlídku národních plemen. Poslední čechohorák nabíhá do kruhu, až v polovině přehlídky. A to vše jen kvůli otřesné organizaci a ukecaným rozhodčím.
Naštěstí nám dlouhé čekání zpestřili manželé Kačurovi z Bustyho rodné chovatelské stanice, kterým se Busty moc líbil. Také jsme se seznámili s nevlastní ségrou z prvního vrhu, nádhernou šedivku Airou.

 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LETŇANY ANEB HISTORIE SE OPAKUJE
2.5.2009, zapsala panička

Busty předevčírem dovršil 9. měsíc a tak se dnes prvně prezentoval ve třídě mladých. Místo v 9 hodin nás vzali na řadu až jako poslední. Náš doprovod v podobě přítuly se Žufrikem se řádně nudil a oba byli pěkně otrávení. Po 13. hodině (po 50 posouzených psech) konečně přicházíme na řadu. Obíháme kruh a zastavujeme se u rozhodčího. A teď se držte. Pan rozhodčí se mně ptá, co je to za třídu?! Chce ukázat zuby. Od retrívrů jsem zvyklá, že na zuby se dívá rozhodčí. Jenže...pan rozhodčí se čechohoráků bojí! Ptá se mě, jestli kouše, jestli se bojím já, že on mu na zuby šahat nebude. Viditelně se bojí šáhnout i na kulky a poučuje mne, jak mám držet vodítko. Psa si vůbec neprošahal. A to jsem si myslela, že jsem na výstavě už zažila hodně. Běžíme ještě jedno kolečko a stavíme do postoje. I ten se nám povedl. Pomalu poslouchám, co diktuje za posudek, a začínají se mi vybavovat výstavní peripetie se Žufrikem. Posudek jsme dostali celkem pěkný, ale představte si, že 9měsíční pes není ještě vyvinutý a tak nemůže obdržet ani titul, ani výbornou, ať jsme rádi za velmi dobrou... Zajímalo by mne, jak to dělají ostatní mladí psi, že jsou už v mládí plně vyvinutí a mají na titul... Doporučení pana rozhodčího, že má mít více pohybu mně velmi pobavil... stejně jako kdysi u Žufrika. Zrovna tohle doporučovat nám...? Busty toho má ve svém útlém věku nachozeno více než kdysi Žufrik a pomalu tohle doporučení začínám brát jako nemístnou provokaci :)
Pár fotek naleznete ve fotoboudě nebo přímo zde otevře se do nového okna.

 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA DUO CACIB BRNO
8.2.2009, zapsala panička

Dvoudenní výstavní šrumec je za námi a nebylo co závidět. Nejprve jsme čekali u jednoho kruhu, pak u druhého, ani jsme nestihli projít v klidu stánky a podívat se i na jiná plemena. Potkali jsme pár známých, třeba Anawi, Wendy, Jacka, Sannyho, Attíka a další a další ... rádi jsme vás viděli a nové rádi osobně poznali! A jak dopadli kluci na výstavním poli?
Busty si odbyl svou výstavní premiéru a po oba výstavní dny získal hodnocení VN1. První den v kruhu spíše skotačil, za to druhý den se předvedl jako profesionál, krásně běhal i postoj jsme zvládli na výbornou! Posudky máme nádherný.
Žufrik nepřekvapil, spíše zklamal. Na své 18. a 19. výstavě jsme se opět vrátili k VD :( V sobotu měl špatný topline, v neděli ho najednou měl excelentní, pro změnu má zas málo typicky retrívří hlavu...(i když ještě před 14 dny ji typickou měl). Prostě výsledek jen potvrdil to, co jsem sobě i jemu slíbila už v lednu. Další výstavy opravdu jen výjimečně. Jak se nudí a nebaví ho to, můžete posoudit i na některých fotografiích. Je milé, že nám mnoho lidí říká, jak je pěkný, bohužel tu "krásu" neumíme na výstavním poli prodat. Posudky zde.
Pár fotek najdete ve fotoboudě nebo přímo zde.

 X. ZIMNÍ NÁRODNÍ VÝSTAVA GŁOGÓW POLSKO
24.1.2009, vytlapkal Žufrik

Druhá ze tří, resp. čtyř výstav, na které mně panička přihlásila z dlouhé chvíle koncem loňského listopadu. Prý že to musíme zkusit také jinde v Evropě :), když už hranice padly a VDčkové období mě snad opustilo a vyloupl se ze mně urostlý jedinec.
Cestou tam jsem smutně koukal ven na sněhové závěje, těšil jsem se, jak se vyhopsám, jenže když jsme dojeli na místo, vládlo tam jarní počasí. Busty s páníčkem s námi chvíli korzovali a pak zalehli, zatímco já s paničkou objevoval krásy polského Głogowa. V deset to vypuklo a my zaujali místo s výhledem na ochoze. Bože, jak já se nudil, za chvíli mě bylo horko a furt jsme nešli na řadu. Lidi si mně furt chtěli hladit, na což jsem opravdu neměl náladu. I paničce chyběl kyslík, ale prý že už půjdem na řadu. Sláva, náš čas nadešel. Letmo se zdravíme se známými, kteří odcházejí z kruhu a už nastupujeme do výstavního boje. Postoj zvládám na jedničku, ale pro změnu se mi nechce běhat...v tom horku, vždyť mám zimní kožich! Pan rozhodčí mi vytkl, že jsem bez energie, což pro dnešek a tuto chvíli tipnul zcela správně. Panička si jen povzdechla, kde jsou ty časy, kdy pro změnu přebytek energie byl na obtíž. I tak odjíždíme z Polska se stříbrnou medailí a excelentním ohodnocením!
Cestou zpět jsem se konečně dočkal a provětral kožich sobě i Bustymu. Nejprve v jarním počasí, při přejezdu Krkonoš pak i ve vytouženém sněhu. Pár strohých fotek najdete ve fotoboudě nebo přímo zde. Vlastní tlapkou Žufrik.

 NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC
10.1.2009, zapsala panička

Snad z dlouhé chvíle či co já vím proč, jsem Žufrika přihlásila na další výstavu psů. Na olomoucké výstavě jsme ještě nebyli, tak proč štěstí nezkusit.
Před Olomoucí jsme nechali kluky vyběhat po poli plném králíků. Žufrik si jistě připadal jak v ráji. O to víc byl posléze naštván, uražen a znuděn výstavním prostředím. Čím méně bylo přhlášených pejsků, tím více bylo lidí v okolí kruhů a absolutní nedostatek místa na naše korzování před nástupem do kruhu. Takže jsme čekali v koutku. Žufrik se prvně vystavoval ve třídě otevřené a byl nejmladší. První slova paní rozhodčí byla: "Jéžíš, ty jsi znuděnej! Tebe to nebaví, viď?" Nuda z něj byla cítit na sto honů, ale frolíky alespoň na chvíli vyloudili jakýsi úškleb a dokonce i kmitačka ocáskem proběhla. V pohybu se Žufrik předvedl krásně, jen ten postoj ne a né ustát podle mých představ. Daleko více ho totiž zajímalo, co se děje v sousedním kruhu u boxerů, jestli tam náhodou třeba není kámoš Cedrik? Výbornou jsme měli i přesto v kapse a na řadě byli další běhací kolečka a postoje a kolečka...Vzhledem k malému prostoru jsme se neřadili do výsledného pořadí, ale asistentky před nás postavily tabulku s číslíčkem... Čekáme, čekáme a máme tabulku s dvojkou! Ano, i znuděný retrívr může vyhrát. Některé lidi začínáme nemile překvapovat.
Žufrik v tu ránu věděl, že výstavní týrání skončilo, a už se mi jal dávat najevo svoji lásku obvyklým způsobem :) Mezitím Busty okukoval výstavní prostředí a páníček ochutnával ze stánků. Na rozdíl od Žufrika to vypadá, že Busty se bude předvádět a frajeřit velmi rád.
Při zpáteční jízdě jsme na dálničním odpočívadle vyhlásili značkovací pauzu, prošli kousek lesem a vypustili divou zvěř na zasněženou louku. Vypadalo to, že bílý Energizer byl poněkud přebitý energií, odběhal si snad deset koleček ve zběsilém tempu kolem nás, teprve pak zmírnil tempo a spokojeně čmuchal. Konečně dostal to, na co celé dopoledne čekal. Něco budeme muset udělat s tou nabíječkou...
Bezchybný posudek naleznete zde.


                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží