Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
2011   2010  2009  2008  2007 


KLUBOVÁ VÝSTAVA ČHP POČÁTKY       4.9.2010

Klubová výstava českého horského psa se tentokrát konala v rekreačním středisku Valcha u Počátek na Pelhřimovsku. Ač se výstava pořádala uprostřed přírody, pro výstavní kruh bylo zvoleno nešťastně hřiště s asfaltovým povrchem. Účast jsme tentokrát pojali víceméně jako povinnou, protože kvůli tomuto rozhodčímu bychom určitě na výstavu nejeli. O subjektivním hodnocení rozhodčích jsem toho myslím na našem webu už hodně napsala, takže k tomu se již vyjadřovat nebudu. Úsměvné ale je, že dobrá polovina doprovodných průpovídek byla stejná jako při předchozím posuzování, kdy mě z kruhu vyprovodil slovy: "Změňte rozhodčího, bude to výborná". Jinými slovy, vy dva se mi nelíbíte :) Jasný, zapíšeme si to za uši a VD do výstavní tabulky. I přes toto ohodnocení jsme ale nakonec vybojovali 4. místo.

Po skončení výstavy jsme se šli s klukama projít okolím. Žufrik celou dobu trpělivě čekal u auta, takže do rybníka hodil téměř šipku a Busty se zas řádně vyválel v oranici. Když většina odjela, užívali si psiska volnosti po celém kempu. Jenže se jednomu pejskovi se Žufrik nelíbil, asi že nemá fleky :) A čím více ho Žufrik ignoroval, tím více ho prudil. Setina sekundy a už se perou. A Busty, ač ho dneska většina bitek a vrčení nezajímala, najednou šel bílému bratrovi na pomoc s vytasenýma zubama! Naštěstí jsme zasáhli dříve než Busty, takže škody jsou jen na Žufrikovi. Žufrik se rozklepal a po chvíli lehl. Potrhaný polštářek na pravé přední tlapce nás bude ale asi trápit hodně dlouho... Zase jsme o další zkušenost bohatší. Fotomomentky z výstavy jsou jako obvykle na rajčeti.

Oficiální klubový web ČHP již dlouho čelí kritkám z řad běžných členů i členů představenstva. Vytvořila jsem tedy návrh na nový web, který jsem zde předvedla. Líbil se, ale důvody prozatímního zamítnutí jsou víceméně k pousmání.
Celkově je hodně znát, že majitelé čechohoráků nefandí moc výstavám - tedy my se jim ani nedivíme, ale bohužel pro prezentaci a rozvoj plemene jsou výstavy důležitým středobodem. Některá předvedení jedinců v kruhu by u retrívrů nestačili ani na"D"... :( Bitka při vyhlašování vítězů jedné třídy asi také není zrovna nejlepší vizitkou, ale stane se. Stejně tak je důležitý moderní web pro širokou veřejnost s aktuálními informacemi o ČHP a dění kolem něj. Vůbec je zajímavé tato dvě plemena srovnávat, resp. přístup a chování jejich majitelů. V prezentaci svých jedinců a jejich výsledků by si čechohoráci mohli z goldenů vzít příklad. Včetně poloviny výboru klubu, jejichž představitelé na závody jezdí s ohařema a křížencema místo čechohoráků. Šéf Škodovky taky nejezdí v bavoráku...

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV      CAC  28.8.2010

Déšt, vítr, zima, sluníčko, déšť. To je charakteristika dnešního počasí. Měli jsme ale štěstí, že nás výstavní kruh byl pod stanem. Navíc jsme na posouzení čekali až do 13 hodin. Sešli se čtyři čechohoráci. Cheron Růžová louka, mladičká Escada od Kamenité říčky a nevlastní ségra Bustyho Aira Rychlá stopa.

Busty se prvně prezentoval ve třídě otevřené. S přehledem získal ocenění VÝBORNÝ a v rozběhu pak titul CAC. V závěrečném kolečku vybojoval BOB! To pro nás znamenalo nejen předvedení v rámci Velké národní ceny, ale i boj o umístění. Bohužel jsme opět slyšeli to známé: "...a děkujeme českému horskému psovi...". Pak měla následovat ještě soutěž o BIG non FCI, ale dnes se na to jednoduše vykašlali, takže jsme neměli možnost dále soutěžit. Nakonec jsem měla problém i vydyndat z nich pohár za BOBa, jelikož ten se předával právě při závěrečných bojích o BIG. Prostě chaos, což mi k mému úžasu potvrdil i ředitel celé akce. Fakt skvělá vizitka celé výstavy. Zrovna na této výstavě nás před lety podobný chaos stál Žufrikovu účast na závěrečném boji o nejlepší dorost. Kdo ví... každopádně teď už jsem zkušenější :)

SPECIÁLNÍ VÝSTAVA ČHP KLATOVY      CAC Nejlepší pes-Vítěz SV 6.6.2010

Speciální výstava ČHP se konala při národní výstavě v Klatovech. Posuzovala p. Z.Holmerová a nejen ona svým přístupem vykouzlila příjemnou atmosféru. Busty se prezentoval v mezitřídě a vyběhal si známku VÝBORNÝ 1 i s titulem CAC. Díky tomu nás čekal ještě jeden souboj, a to o nejlepšího psa. Jenže Busty začal opět svým oblíbeným mimochodem... na poslední chvíli se mi ho podařilo přehodit na ten správný rytmus a titul Vítěz speciální výstavy, resp. nejlepší pes, byl náš! V závěru výstavy jsme ještě běželi s fenkou Arletou Dilegrej o celkového vítěze plemene, ale právě kvůli běhu nám toto vítězství uniklo. Nám to ale nevadí, výstava byla beztak úspěšná! Pár fotek, co přežilo virus fotoaparatus najdete na rajčeti.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA LETŇANY     CAJC 1.5.2010

Když jsme se dozvěděla, kdo bude posuzovat, málem jsme jeli raději na závody. Ale bylo mi líto zaplaceného poplatku. Kdepa, jednou jsme přihášení, tak jdeme. Posuzovala Mgr. B. Ovesná. Na řadu jsme se dostali kolem poledního. Busty už je řádně otráven, a tak ve výstavním kruhu kravne, je rád, že běháme. Postoj, zoubky, kulky, postoj... gratuluji, V1 CAC, počkejte si ... Zírám. Bleskové posouzení, navíc s nečekaným výsledkem. Posuzovatelé mne stále překvapují, i když tentokrát v náš prospěch. Paní Ovesné se líbil projevený temperament:) Odpoledne jsme se ještě zúčastnili přehlídky národních plemen. Na fotky se tentokrát můžete podívat na stránky chovatelské stanice Di-le-grej.

HANÁCKÁ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC     8.1.2010

Ne, výstavy opravdu nemusíme. Opět jsem se o tom přesvědčila. Doufala jsem v CAJCe, ale marně. Busty přebíhal do mimochodu, a tak jsme odcházeli s VD. Měla bych s ním více běhat...tss sem asi tryskomyš, ne?
Další vystavující se čechohorák vzbouzel rozporuplné pohledy ostatních vystavujících. Pán fenku na výstavu přivedl nevykoupanou, špinavou, jako když se Žufrik válí pod autem. Na krku měla sedřenou srst od obojku, část krku vyholenou po drenu, kam ji kousl kavkazák pána (předchozí fenku mu rovnou zakousl...) Fenka byla jistě dobře živena, ale uhýbala před každým pohybem, každou chvíli se třásla... na výstavu šla jen kvůli uchovnění... Vystavována byla v barvářském obojku, aby co nejvíc zakryl vyholenou srst. Ani oblečení vystavovatele neodpovídalo. Přesto mále obdržela výbornou! Tohle si nedokážu u retrívrů představit, tam by ji snad rozhodčí v lepším případě neohodnotil. Opravdu skvělá reprezentace plemene. Na odpolední velké národní ceně jsem byla samozřejmě jediný zástupce plemene, jak jinak...
Pokud si to tu přečtě onen majitel, omlouvám se, neuvádím tu žádná jména, je to čistě můj dojem a názor! Té fenky mi prostě bylo líto, stačilo slovo a vezla bych si ji domů.


                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží