Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty


VÝLETY 2009   2008  IV. HAFBO POCHOD     2.10.2010

Broněk je zas v práci, takže žádný závody, ale vyrazili jsme alespoň na IV. HafBO pochod pořádaný naší ZKO. Nešlo se na čas, takže jsme šli na pohodu. Navíc Busty za sebou táhl novou dogtrekkařkou krev, Bonču :) Trasa byla kratičká, aby neodradila některé účastníky :) Pouhých 14 km a vedla z Černošich přes Vonoklasy, Mořinku na Karlštejn. Zde byly připraveny soutěže, které předpokládaly hlavně dobrou paměť páníčků! Určit polohu míst zobrazených na fotografiích a tzv. kimovka, tj. zapamatovat si sled cviků se psem, a po té je bezchybně předvést. Žádná sláva, podle mne, ale nakonec jsem se Žufrikem uhrála 3.místo! Bonča s Bustíkem trochu "bojovala", ale šlo především o zábavu.
A protože i Bonča byla stále svěží (první delší výšlap a hned v tahu se psem), nazpět jsme nejeli vlakem jako všichni, ale hezky pochodovali po svých přes Malou Ameriku, Mexiko, Velkou Ameriku, Mořinu, Roblín do Vonoklas a odtud šupem do Černošic. Nakonec jsme tedy dali 30 km jakoby nic. Fotodokumentaci naleznete na rajčeti.

ÚDOLÍM KOCÁBY     12.8.2010

Je na čase obnovit naše pravidelné porozvozní procházky. Žufrikovy chybí. Jenže místa podél rozvozních tras začínám mít prochozené. Tentokrát jsme se vydali od Štěchovice do údolí Kocáby. Odtud podél Kocáby přes trampské osady Havran, Dashwood, kde mají nápis na skále jak v Holywoodu, Askalonu do Lečic. Po 10 km se konečně dalo se Žufrikem i koukat po houbách. A když už jsem našla malou osadu pravých hříbků, tak ten bílej medvídek zase rozšálpl vosí hnízdo a stál v něm, protože si ničeho nevšiml. V duchu hesla "Kdo uteče, ten vyhraje" beru nohy na ramena volám na Žufrika. Žufrik se ztrácí v roji...snaží se běžet, ale moc to chudáčkovi nešlo. Sváděl ukrutný boj tlapkama se všudypřítomnýma vosama. Dvakrát se zastavil, po třetí se konečně z pichlavého sevření vymanil. S knikavým hláskem si začíná probírat kožíšek. Asi toho dostal dost do kouliček, protože se chladí o zem jak Busty žabák :)
Fotit v podstatě nebylo nic moc, šli jsme stále lesními úseky, ale přeci jenom pár fotomomentek naleznete na rajčeti.

ŠUBY DUBY AMERIKA     27.6.2010

Neděle a páníček nevstává do práce? No to je svátek! Hurá ven! Před cvičákem jsme vyrazili na krátký výletík na Mořinu. Z Mořiny jsme se vydali po žluté na Velkou Ameriku. K našemu úžasu jezdí na dno Ameriky už i auta, okolí je jedno velké parkoviště. To jsou mi věci! Chtěla jsem kluky vyfotit na vyhlídce, kde jsem je fotila před rokem a půl, kdy byl stračena malej prďola, ale nebylo tam prostě místo. Pak jsme zašli k Mexiku a dál na Malou Ameriku. Tady jsme odbočili mimo turistické značení, kde jsme si mohli vychutnávat poklid a blahodárný chládek stromů. Našli jsme i Liščí lom, ale na další už nam nezbyl čas. V podvečer nás totiž čekal cvičák! Bez fotek by to nešlo, takže pár momentek na rajčeti.

KOUPAČKA NA HRADEŠÍNĚ     11.6.2010

Žufrik se zase vymódil za polovičního flata a tak nutně následovala koupačka. V mapě jsem našla modrou loužičku u Hradešína a tak jsme tuhle louži jeli vyzkoušet. Po půl hodině čvachtání byl ze Žufrika opět zlatý retrívr. I na cvičení aportů došlo, jukněte na fotky.

KELTSKÝM HRADIŠTĚM ANEB JAK SE SBÍRAJÍ KLÍŠŤATA      29.4.2010

Přinášíme exkluzivní fotozpověď republikového přeborníka ve sběru klíšťat. Své tajemství odhalil zcela nečekaně na krátké prochajdě ke keltskéhmu hradišti na Závisti u Dolních Břežan.

OKOLÍM HNĚVKOVICKÉ PŘEHRADY        27.3.2010

Vyrazili jsme za Broňkovým bratrem do Týna n/V. Psiska samozřejmě jela s námi a část dne patřila jen jim. Udělali jsme si pohodovou prochajdu okolím. Počasí nám přálo, po slibovaném dešti ani památka. V lese jsem navštívili při práci skorošvagra. Největší radost měli Žufrik s Bustym. Povolání dřevorubce je jim velmi blízké :) a hned začali s větvemi pomáhat.
Na louce jsme zas protrénovali přinášení dummíku a všichni se slunili. V přehradě se Žufrik řádně vybahnil, protože byla kvůli stavebním úpravám na hrázi upuštěna. Prvního jarního koupání i s protiproudem si užili kluci až pod přehradou. Tady se ale taky bohužel Žufrik při svém oblíbeném válendu rozřízl nohu zřejmě o pivní střep. Žufrik je ale tvrďák, a když nefňuká panička, nefňuká ani on. Takže v pohodě došel a tlapku mi nastavil až doma :) kluk šikovná. Odpoledne kluci odpočívali a kolem baráku pak lítali hluboko do noci. Dokumentační foto zde.

ŠTĚCHOVICKO
18.3.2010, zapsala panička

Žufrikovi se ráno do auta nějak nechtělo...za to Busty se tam cpal. Tak jel se mnou na rozvoz. Na jižní spojce dělal cukrbliky na kamioňáky, v centru se zas šklebil se na kolemjdoucí, prost chvíli neposeděl. Polední pauzu jsme strávili v lesích v okolí Štěchovic. Busty si užíval posledních zbytků sněhu, z kterých nádherně sálal chlad. Jinak bylo Bustymu totiž pěkné vedro... Jarní fotky naleznete na rajčeti.

ZIMNÍ KŘIVOKLÁTSKO
6.3.2010, zapsala panička

Po několika jarních dnech se vrátila zima. Má cenu vůbec vyjíždět s autem? Nakonec jsme vyjeli i zdárně dobruslili na místo srazu, Roztok u Křivoklátu. S partou kamarádů jsme se vydali na Nezabudické skály, dál přes Nezabudice, Tyterský potok, Malou Bukovou, Pustověty, Kalubice zpět na Křivoklát a Roztoky. Trasa byla prezentována jako "vcelku rovinka". Krpál Nezabudických skal si pamatujeme z dogtrekku Ota Pavel, ale čekali nás ještě další, na zledovatělém sněhu nic moc. Z Pustovět nebýt při cestě zábradlí, tak jsme se nahoru asi nevyškrábali. Poslední sešup jsme absolvovali už za tmy. Tedy kromě nás, jelikož jsem si mistrně vzala čelovku.
Žufrik opět vyznával lásku bíglovi Ferdovi. Nemysleje na za sebou vláčící paničku přeletěl přes silnici, po níž právě jelo auto... mělo abs, takže všichni žijem. Ferda místo toho, aby ho oštěkl, se před ním ještě rozvalí... Busty po celou dobu krásně tahal, začíná i chápat povel za mnou. Tak snad bude páníček s dogtrekkovou výchovou spokojen :) Dokumentační foto zde.

KOBYLÍ DRÁHA, KLETECKO
4.3.2010, zapsala panička

Opět jsme zavítali do Povltaví, a to na naši oblíbenou liduprázdnou Kobylí dráhu. Tentokrát jsme ale nejprve vyšplhali nad přehradu a šli cestou necestou, lesem nelesem směr vyhlídka Kletecko. Cestu nám zkřížilo sice pár plotů, které jaksi v mapě nebyli, ale cíl jsme našli bez problémů. Pokochali se výhledem na trampskou osadu Ztracenka, vltavské meandry a také kamenné moře, u kterého vždy naše procházka podél vody skončila. Teď jsme museli přejít dva hřebeny, abychom tohle kamenné moře minuli. No, neminuli, špatný odhad mně zavedl těsně nad skály. Takže zpátky do kopce, a do ještě většího kopce... Druhý pokus už vyšel a ocitli jsme se přímo u vody. Odtud jsme šli již naší známou cestou zpět do Štěchovic. Žufrik byl z výletu unešen, nadšen, spokojen, zvláště když se panička táhla s míčkem a dummíkem. Z fotek to, myslím, přímo čiší :)

OKOLÍM SLAPSKÉ PŘEHRADY
18.2.2010, zapsala panička

Po více jak čtvrt roce jsem vzala Žufrika s sebou na rozvoz, aby si oddychl od našeho puberťáka. Když vidím, co si všechno nechá od Bustyho líbit, jak ho Busty provokuje... ten kluk s ním má svatou trpělivost! Udělali jsme si krátkou prochajdu okolím Cholína u Slapské přehrady. Už aby bylo sluníčko, jsou tu nádherné výhledy na Vltavské meandry. Pár fotek najdete na rajčeti.

Z BRANDÝSA DO PRAHY
6.2.2010, zapsala panička

Přítula je zas v práci, tak jsme jeli s ním a z Brandýsa ťapali domů hezky po svých. Kudy? Nooo.. Praha je tímhle směrem, tak tudy, polem nepolem. Chvíli to vypadalo na zaječí ráj, pak zas na sibiřskou tundru. Žufrik věkem "zmoudřel", dal totiž přednost vyválení se v hnoji před tlupou zajochů...za to Busty byl po návratu okamžitě potupně přivázán, protože se opět dostavila občasná zaječí hluchota. Uprostřed polí jsme potkali dvě boxeří dámy na procházce. Busty se jedné začal klanět, Žufrik to vzdal a jal se obtěžovat lidský doprovod vynucováním drbání. A jakou radost, měl, když se děti začali válet s ním! No pobavili jsme je :) Dál se šlo hůř a hůř, sníh byl přemrzlý, bořili jsme se všichni, cesta žádná. Busty zničil obě botičky, které měl jako ochranu před ostrým přemrzlým sněhem. Nevydržely ani 8 km... tímto se omlouvám všem, komu jsem je doporučila. Přemrzlý sníh pro nás není těžký terén, ale pro botičky asi ano.
Ač krajina na focení naprosto nezajímavá, pár fotek přeci jen... jen už to začíná být fádní. Stále ti samí psi, co se pořád valejí, sníh, do dáli není vidět kvůli smogu... no koukněte na rajče.

Z JIREN DOMŮ
23.1.2010, zapsala panička

Aby si kluci provětrali trochu kožíšky, nechali jsme se odpoledne vyvézt za Prahu a domů se pak dostaň jak můžeš :) Miluju tyhle toulky, kdy není trasa, jen cíl. Psiska se vylítala, zatahala v zápřahu, i jsme si zaběhali. Busty se proběhl za tlupou zajíců, zatímco Žufrik se nechal odvolat, vivat výcvik! Na konci 25 km jsem Žufrika ale nemohla dostat domů. Co s tím klukem mám dělat? Hodila by se nám nějaká expedice z jednoho cípu světa na druhý... Fotky najdete na rajčeti.

KLÁNOVICE
11.1.2010, zapsala panička

Dneska si kluci provětrali kožuch se ségrou Žufrika Wendynou. Paničky probrali spousty novinek i lumpáren našich pejsků a psiska se vyřádila ve sněhu. Wendy chvílemi nevěřila, že ten prdlý lední medvídek může být její brácha ... fotky najdete na rajčeti.

VINOŘSKÝ PARK
9.1.2010, zapsala panička

Včerejší cestu z Olomouce do Prahy jsem si řádně užila. Sněhová kalamita má také své kouzlo. Pokud tedy nestojíte v 10ti km koloně pod kopcem a nečekáte marně na spásu v podobě pluhu, který se k vám ale nemůže dostat přes rozházené osobáky. Této variantě jsem se vyhnula a cestu řádně užila. A kluci si zas dneska užili 15ti kilometrovou procházku sněhovou nadílkou, která zasypala i Prahu. Pár fotek z Vinořského parku najdete zde. Takovou prochajdu bychom potřebovali denně!Už jsme i tam        spojte se s námi pres ICQ icq 247952765        Naše skromná videjka        Fotogalérka I.        Fotogalérka II.        Napište nám       © Anna Rožňová 2006-2010

       dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát  - práve ted si nás prohlíží
          PRIDEJ K OBLÍBENÝM