ZÁKLADNÍ ÚDAJE - CHOVNÝ PES/ FORMAL DATA - STUD DOG
Datum narození/úmrtí/Date of birth/death: 4.12.2006 - 29.12.2021

Chovatel/Breeder: ing. Jan Kubeš, Třeboň - Holičky 31, CZ

Plemeno/Breed: Zlatý retrívr/Golden Retriever

Pohlaví/Sex: pes/dog

Chovný pes reg. číslo: 16/GR/08

Tetování/Tatoo: 11202

Čip/Chip: 203098100221982

Srst/Coat: dlouhá/long

Barva/Colour: smetanová/light golden

Tlama/Head: skus nůžkový, chrup úplný/scissor bite, full dentition

Váha/Weight: 36 - 40 kg

Výška/Hight: 61 cm

DKK/HD: 0/0

DLK/ED: 0/0

PRA/CAT/RD: negativní

Výsledky, tituly: VT, CAC, res. CAC, Mistrovství České republiky v dogtrekkingu 6.místo 2009, 1.místo 2011, 2.místo 2012, 1.místo Eurodogtrekking 2012

Fotobook: zde nebo nově zde
ZROZEN VE ZNAMENÍ STŘELCE

Ne každý horoskopu věří, zvláště u psů. Ale pokud si tento přečtete, dozvíte se zase něco více, ne-li všechno o Žufrikovi.
Všichni Střelci potřebují svobodu, otevřený prostor, čerstvý vzduch a možnost toulat se po okolí. Jsou podnikaví, nezávislí a plní nadšení, přesně jako šíp vystřelený z kentaurova luku. Střelec je ochotný běhat celý den a skotačit po okolí, ale rád se i toulá a po dlouhé době se vrací zpět zmazaný, vyčerpaný, ale šťastný. Nejšťastnější je tam, kde má prostor k toulkám. Ze všech znamení projevuje Střelec nejvyšší tělesnou aktivitu. Čím více bude Střelec, skákat nebo plavat, tím šťastnější bude. Střelci mají spoustu energie, která hned tak nevyprchá. Střelec je velmi hravý a málokdy se unaví, je velmi zdatný. Znamení Střelce vládne nohám. Tato zvířata jsou velmi silná a zdravá a jejich síla spočívá právě v nohách. Milujícím a spokojeným společníkem se stává v početné a podnikavé rodině, která si potrpí na výlety a sport, má porozumění pro jeho věčný neklid a potřebnou dávku smyslu pro humor.
Velmi rádi se učí, ale ne jen na chvíli. Pokud učení jde do hloubky a psí školu má spojenou s hraním, tak teprve předvede, co všechno si pamatuje. Rád poznává nová a zajímavá místa, velmi miluje vyhlídky.
Souhvězdí Střelce je vidět v létě, v nejjasnější části Mléčné dráhy. Nachází se v něm mlhoviny Trifid, Laguna a Podkova.

Žufrik je statný pes s hustou, kvalitní srstí a výrazným pigmentem, s typickou samčí hlavou. Silný pěkný krk, pevná hřbetní linie, výborné osvalení a správné úhlení obou párů končetin z něj dělají vyváženého jedince. Těší se pevnému zdraví, netrpí žádnými střevními ani kožními onemocněními, na veterinu docházíme jen na pravidelná očkování. Výsledek rentgenologického vyšetření na dysplazii kyčlí i loktů je negativní. Také výsledek vyšetření na oční dědičné choroby je negativní. Ze sourozenců známe jen fenku Wendo, která má výsledek vyšetření na dysplazii také negativní, stejně tak výsledek na oční dědičné choroby.
Žufrik je aktivní sportovně vedený pes. Miluje dlouhé vycházky, i po 100 km má stále energie na rozdávání. Je milé, veselé, temperamentní povahy, silná osobnost, rozhodně však ne dominantní, jak si mnozí myslí.
Předkové z otcovy strany jsou výborní psi britské (chs Kulawand) a švédské krve (chs Inassicas). Na své potomstvo předávají nejen kvalitní exteriér, bohatou srst s hustou podsadou, pevné zdraví, ale i silné lovecké vlohy. To samé předpokládáme i u potomků Žufrika.
Po překonání prvních výstavních neúspěchů způsobených nezkušeností handlera začal mít Žufrik skvělé výsledky i na poli výstavním. Připravujeme se na lovecké zkoušky.


ZE ŽIVOTA ŽUFRIKAHaf baf
Celé dny trávím s paničkou, obvykle na cestách, a tak mám i pestré lokace procházek :) Jsem prý rodilý závozník, jen počítat dodáky se mi nechce... každý den na konci trasy vyrážíme do lůna přírody na dlouhé procházky. Chodíme pravidelně k vodě, na psí hřiště i na cvičák. S paničkou jezdím i na truckerské a tuningové akce. Na retrívra jsem prý temperamentní a postel nebo gauč mě nezajímá. Raději písčitou pláž nebo bahýnko :)

Oblíbená aktivita
Běhání, hrabání, plavání

Co mi chutná
Všechno, co lze pozřít. Od běžných pochutin přes toaletní papír až k mandarinkám a jablku.

Nejoblíbenější povel
Jak jinak, VOLNO

Nejprudivější povel
NE NESMÍŠ

Domácí tituly
Šampion v drcení dřeva všeho druhu

S kým si mě lidé pletou
Čuvač, labrador, retrívr albín, maminka Bustyho

Sourozenci
Víme jen o fence WENDO.
DKK i DLK 0/0, vyšetření na oční dědičné choroby negativní

                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží