1. NAROZENINY /4.12.2007/

Žufrik dnes dovršil první rok svého psího života. S chundelaté kuličky vyrostl pěkný rošťák, živý a temperamentní pejsek. A co že dostal? No s uzeným dortíkem jsme se nedělali, i když blázni jsme dostateční, o čemž jistě svědčí i tento web. Žufrik tak dostal alespoň zásobu piškotů na další rok a jedničku z párečků :) Překvapením, co se to děje, i krásně zapózoval. Průřez jeho prvním rokem ve fotografii najdete zde

FUFÍKOVA SOUTĚŽ WEBŮ
Jste našimi stálými návštěvníky a líbí se vám naše stránky? Najděte si chvilenku a podpořte naše stránky v malé předvánoční anketce! Fufíkova vánoční soutěž Náš web má číslo 25!
/Ze stovky přihlášených webů jsme se umístili na krásném pátém místě!/

MIKULÁŠSKÁ V HELPPESU /1.12.2007/
Žufrik se potřebuje vydovádět a tak jsem si řekla, že tuto akci pojmem jako společenskou psí terapii. Nejspíš zase bude tahat a s každým pejskem se bude chtít očuchat. Přítomnost čerta však dělala s naším andílkem divy. Nejprve se na volno měl možnost s každým pozdravit a po té, na vodítku, poslouchal! Fakt mne mile překvapil. I Mikuláš hned podle halťačky poznal neposlušného pejka, ale i on byl překvapen! Žufrik před publikem sedl, lehl do bahníčka, podal pac! Vykoupil se tak ze spáru pekla a od anděla dostal malou nadílku dobrot. Po té jsme absolvovali Mikulášský šestiboj, kde jsme si vyzkoušeli navzájem souhru i jaké to je být nevidomý a protloukat se mezi překážkami. Nejoblíbenější disciplínou pro Žufrika byl jistě aport buřtu. Samozřejmě nepřinesl, hezky zpracoval aport po svém. Ale přesto se našlo asi šest pejsků, kteří buřtíka páníčkovi opravdu přinesli zpět! Smekám! Závěrem proběhlo vyhlášení vítězů a poděkování sponzorům. Akci pořádalo centrum výcviku psů pro postižené - Helppes.
Mikulášská nadílka


Mikuláš


Ahooooj!


Ještě jednoho buřta!

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA LETŇANY 17.11.2007
Žufrik ani tentokrát nepředvedl to, co dokáže při nácviku, ani to, jaký je fešák. Takže modrou jsme do sbírky pentliček opět nedoplnili. Prostě když panička viděla, jak s ním šije puberta, dopředu to vzdala. Asi se na to vyhafnem. Alespoň do té doby, než se sklidní a puberta odezní :) Stejně totiž vyváděl i druhý den výstavy, kdy jsme se nevystavovali, ale šli navštívit naše známé a projít se po obchůdkách. Samozřejmě až se hafani vyběhali na přilehlé letištní ploše :)

CVIČÁK aneb kdo z koho /28.10.2007/
Žufrik poslouchá... když chce :). Chci, aby poslouchal vždy a tak jsem se rozhodla pro cvičák. Základní povely ovládal, jen ne na 100% a už vůbec ne, byl-li v okolí nějaký pes. Pro začátek jsem vybrala "retrívří". První dvě hodiny byly k mému překvapení v pohodě. Jéénže. Přišel podzim, posekala se tráva a hle - cvičák je prolezlý skrz naskrz myšíma dírama. Což pro nás znamenalo faktický konec výcviku. Od této chvíle je totiž Žufrik k jakémukoli povelu (včetně milovaného dummíka) apatický, a jediné, co ho zajímalo, jsou krásně vonící myšky, které ho nikdy před tím nezajímaly! Takže tady se těžko něco naučíme :( Pro výcvik potřebuje přece každý pejsek klid, teprve pak může čelit takovýmto nástrahám přírody,ne? Ale jo, jedno se naučil. Honit myšky. No ale co - hlavně že umí sám vyskočit do kamionu :) Kterej šampióón to umí, hihi. Vyměnili jsme tedy cvičák za psí školu. Zatím to musím zaklepat, ale zde se Žufrikovi náramně líbí a dělá i pokroky.

Mezinárodní výstava psů České Budějovice 6.10.2007
Ani na této výstavě jsme do sbírky pentliček neobdrželi chybějící modrou, naštěstí ale ani fialovou :). Tentokrát mi posudek nepřišel subjektivní, i když malé nadýmání po bramborové kaši bylo označeno za nadváhu. Snad do poslední výstavy tohoto roku Žufrikovi doroste srst a "srovná se", abychom ji zakončili stejně jako jsme začali.

Klubové výstavy retrívrů České Budějovice a Brno 9/2007
Tak máme za sebou další výstavy. A jde to se Žufrikem pěkně z kopce! Vypadá to, že Žufrik je ve skutečnosti vodník a sbírá barevné pentličky. Je fakt, že takovou barevnou škálu jen tak žádný pejsek nemá :). Retrívr má být energický a živý. Bohužel Žufrik je podle rozhodčích živelný až moc a již potřetí se nám to stalo "osudným". Cvičený je, ale prostě výstavní kruh a rozhodčí se mu naprosto nelíbí. A že si nevezme od cizího člověka a piškot? To ho učím, to je dobře, ne však podle rozhodčího! Jeho živelný temperament všechny zaráží a udivuje. Často ho srovnávají s flatem (flat coated retriever). Není divu, vždyť si hraje s vlčáky. Ostatně vždyť i jeho rodné jméno je vlčí... Nejen mne však zarazilo ohodnocení, nejhorší z celé výstavy, přestože posudek byl nádherný a nic nevytýkal. :( Hold máme doma malého Quasimoda.
Na stole mi tak leží pět posudků. Nezasvěcený by řekl, že patří min. třem psům. Ale ouha, všechny patří jednomu a to našemu Žufrikovi! Z posledního posudku jsem se více dozvěděla, co pan rozhodčí preferuje, než co se mu líbí na Žufrikovi. Za každým druhým hodnocením jsou slova "ale já preferuji...". Žufrik taky preferuje... jiné rozhodčí. Vysledovala jsem, že tam kde Žufrikovi nepadne do oka rozhodčí, je to i obráceně. Ono není divu, když na Žufrika dělá cukrbliky s prázdnou rukou a balamutí ho, že tam něco má, pak mu dá kus klacíku, a diví se, že ho nechce pustit... vždyť je to 9 měsíční štěně! Silně rozdílné posudky mi prostě příjdou subjektivní ze strany rozhodčích. Nechci tu brečet nad rozlitým mlékem, ale předpokládala jsem, že rozhodčí by měl alespoň rozpoznat nůžkový skus od jakéhosi příkusu, o kterém stejně nikdo neslyšel...

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 1.9.2007
Z první výstavy jsem měla obavy. Proběhla ale vcelku v pohodě, bez mnou očekávané ostudy. Ale za to dneska si to Žufrik vychutnal i za minule. Kdyby se dávala černá stužka, určitě by ji obdržel. Těžko vysvětlovat přihlížejícím, kteří se nad jeho chováním zaráželi (i nad paničkou), že to jinde nedělá, naopak, při nácviku mu to jde jedna radost. Zřejmě je z výstavního prostředí stresovaný. U srdíčka zahřála alespoň pochvala za nádhernou opečovávanou srst.

VÝSTAVNÍ PREMIÉRA - Česká národní výstava psů Mladá Boleslav 21.7.2007
Je to ostuda. Co? Výstava? To nééé, ale jak nemám pořád čas. Naše první výstava, Žufrika i moje, dopadla nad naše očekávání. Když byl Žufrik malý, říkala jsem si, výstavu nějakou zkusíme, ale je to kůzle neposedný, jak ho tam zvládnu!? Pak měl období, kdy začal poslouchat, tak jsem vypsala několik přihlášek a bylo ujednáno. Mezitím přišla puberta a Žufrik si zas dělal co se jemu líbilo. V nejhorším to bude poslední místo, no bóóóže, říkala jsem si. Před začátkem výstavy jsem se s ním snažila chodit, dovádět, aby se trochu vyřádil, ale zkuste unavit štěně! Když jsme šli na řadu, byl nejdivočejší. Skotačil na všechny strany, hlavně se dostat ven z kruhu. Proběhli jsme se, předvedli a zařadili. Když mě paní rozhodčí říkala výsledek, pro jistotu jsem čekala, jestli na nás opravdu to místo u jedničky zbyde...a zbylo!! Uuááááááá. No a od této chvíle Žufrik už zase poslouchal, jako kdyby věděl, že to má za sebou. Panička si dala palačinku, Žufánek dostal šunčičku a oba jsme si celou výstavu vychutnali až do odpoledne. A jelikož jsme zde nebyli sami, máme i fotky.

STRMILOVSKÝ VOŘÍŠEK 19.5.2007
Vyzkoušel jsem si, jaké to je asi na výstavách. Jsem prý taky někdy pěknej voříšek :) Nechtěl jsem ukázat zoubky, tak mne paní povalila na zem...k pravým výstavám to má daleko.

STRMILOVSKÁ TLAPKA 21.4.2007
Dnes jsme s paničkou absolvovali 8kilometrový jarní pochod pořádaný útulkem Malý Jeníkov. Počasí bylo nádherné, pejsci přátelští, jen ty děti mně nějak překrmili piškotkama... krmily mne tajně, když to panička neviděla...Zdárně jsme doťapali do cíle a zároveň jsem byl vyhlášen nejmladším čtyřnohým účastníkem. Fotky naleznete zde.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO
Asi jako každé malé dítě jsem toužila po psovi či kočce. Zvláště, když jsem většinu roku trávila mimo panelák. Ale kočka mi "musela stačit" u babičky a o psovi jsem si mohla nechat zdát. Tak jsem se pustila do vodního světa. Kamarádka mi darovala první páreček pavích oček a akvárko mám dodnes. S úspěchem jsem odchovala nespočet pavích oček, Černou Molly či mečovky. Za můj malý zázrak považuji odchování 3 malých ancistrusů.
Krátce jsem měla i křečíka džungarského, ale akvárka nakonec doplnili anduláci. Bylo jich několik, ale jen jeden ... byl a zůstane jeden. Vítek byl celý bílý, uměl bezvadně mluvit, byl vysoce společenský a klidně přecupital celý byt, jen aby byl s námi v partě. Každou návštěvu musel sám přivítat, sledoval, jak jsem psala školní úkoly, co ťukám do klávesnice, co jím, nebo se mnou jen tak seděl... zkrátka maličký nezapomenutelný kámoš.
Až po letech nastala ta správná konstelace hvězd na pořízení pejska. Zamlouval by se mi sibiřský husky, alaskán, australský ovčák merle, ale nakonec to vyhrál zlatý retrívr v krémovém provedení. A tak jsem si domů přivezla malé chlupaté klubíčko.jeden z anduláků


vodní relax


dvouměsíční mládě

JAK TO VIDÍ ŽUFRIK
Narodil jsem se 4.12.2006. Mými rodiči jsou Eki z Vlčí stepi a Inassicas Cotton Weed. Táta je velkej fešák a já budu určitě po něm, alespoň panička v to tajně doufá, a všichni mi říkaj, že jsem celej táta. Dole na fotkách ho můžete shlédnout. Jsou tam i babi s dědou :) A jak jsem si vybral tuhle rodinku? No, popravdě přišel jsem k nim jako slepý ke kosti... Jednoho rána, když jsem si zas pořádně si napucnul bříško a spokojeně podřimoval se sourozenci, se na nás přijeli podívat nějací lidé, ale nikoho si nevybrali. Až pak přijeli ti moji! Schovával jsem se do kotce, nechtěl jsem nikam, moc jsem se bááál. Ale panička na mne furt mluvila, a celou cestu držela na klíně. Přesto jsem se pořád třásl strachy. I dvě návštěvy jsem cestou zvládl. V novém domově jsem už měl připravený pelíšek, mističky a hračky... a panička se mnou spala chvíli v pelíšku! A do rána jsem si celý můj nový domov pořádně označkoval. Fotografie 1, 3, 4 a 5 zapůjčeny z www.retriever.cz .Inassicas Cotton Weed


Eki z Vlčí stepi


F.H.Loveday Bongo


Iluse z Vlčích luk


                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží