Žufrik&Busty
2011   2010  2009  2008  2007 SRANDA VÝSTAVA HAF BEZ OBAV    CAC Nejlepší pes-Vítěz SV   18.9.2011

Výstava a sranda? "Sranda" byla už týden dopředu, kdy se mi porouchalo rozvozní vozidlo, můj Renaultík. Na této akci jsem totiž měla nabízet mražený sortiment ZMRZLÍKa, dle počasí zmrzliny pro dvounožce nebo krmné maso. Nakonec od nás obdržel alespoň každý dvounožec poukázku na jahodovou zmrzlinu, kterou jsme převezli v přenosném boxu.

Výstava byla určena pro všechny pejsky a jejich majitele, kteří si chtějí vyzkoušet, co taková výstava obnáší. Pejsek nemusel odpovídat přesnému standartu daného plemene, posuzoval se způsob vystavení a hlavně ochota pejska spolupracovat. Proto jsem ani Žufrika ani nenechávala stříhat. Žufrik stále chodí jak hajdalák, on se nese ideálně po 100 km! A to jsem se s ním byla před nástupem do kruhu proběhnout. A když píši proběhnout, tak jste mne mohli opravdu vidět běžet. No, spíš jsem se snažila udržet tělo ve vertikální poloze. Žufrik se kromě lásky k dummíkům a aportům prostě nějak minul plemenem...

Za to Busty zaujal na první pohled, vznešeným pohybem a nádhernou srstí. Skupinu neuznaných plemen tak s přehledem vyhrál a sbírku doplnil o nádhernou kokardu. Neustále ale chuděra doufal, že se bude běhat... Na fotky se můžete podívat zde.
VÍTE ŽE...Výstavy
...slouží pro prezentaci psů a jejich páníčků, pro pobavení a pokud je pes výstavně úspěšný, zvyšuje se jeho hodnota (s ohledem na početnost plemene). Pejsci nesoupeří mezi sebou, ale jde o to, který se nejvíce blíží jakémusi ideálu podle předepsaného standardu. Jenže každý rozhodčí vidí ten svůj ideál odlišně. Tomu pak odpovídají výsledky a často velmi rozdílné posudky. Často záleží, odkud rozhodčí pochází, zlatý retrívr může vypadat v různých zemích různě. Jiná země - jiný vkus, to platí v chovu psů všeobecně, ve všech plemenech, ale u retrívrů (zejména Zlatých a Labradorských) obzvlášt. Více v menu O zlatém retrívrovi

Výstavy oblastní a krajské
Jsou záležitostí regionální. Nezadává se na nich čekatelství šampionátu krásy a jsou navštěvovány spíše začínajícími kynology.

Výstavy speciální a klubové
Navazují na činnost chovatelských klubů a jsou určeny pro jednotlivá plemena či skupiny plemen.Mimo klubových titulů se na nich zadává i čekatelství šampionátu. Majiteli a chovateli psů jsou tyto výstavy velmi vyhledávány a získání klubového titulu je pro každého z nich prestižní záležitostí.

Národní výstavy
Jsou určeny pro všechna plemena, většinou se jedná o výstavy dvoudenní a mimo národních titulů lze na nich získat i čekatelství šampionátu krásy.

Mezinárodní výstavy
Jsou organizovány pro všechna plemena psů se zahraniční účastí, na kterých lze získat všechna ocenění jak na národních výstavách a jsou jakýmsi vrcholem českého výstavnictví.

Výstavní třídy
Výstavní řád zná třídu štěňat, dorostu, mladých, mezitřídu, otevřenou, pracovní, šampiónů a také třídu veteránů. Do tříd jsou psi zařazováni podle věku, který v den výstavy mají, ale také na základě dříve složených zkoušek z výkonu nebo získaných titulů.

Čekatelství
CAJC - čekatelství šampionátu mladých může být zadáno výbornému 1- psovi i feně .- ve třídě mladých. Zadává se na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní.
CAC - čekatelství českého šampionátu krásy může být zadáno výbornému 1 - psovi i feně- ve třídách: mezitřídě, otevřené, pracovní, vítězů- šampiónů. Zadává se na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní.
r.CAC může být zadáno výbornému 2 - psovi i feně ve třídě, kde byl zadán CAC. Zadává se ve třídách : mezitřídě, otevřené, pracovní, vítězů- šampiónů na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní.
CACIB - čekatelství mezinárodního šampionátu krásy může navrhnout rozhodčí na mezinárodní výstavě nejlepšímu psovi i feně z konkurence výborných 1 CAC z tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, šampiónů.
r.CACIB může navrhnout rozhodčí na mezinárodní výstavě druhému nejlepšímu jedinci -psovi i feně. Do této soutěže postupují : výborný 2 ? r.CAC ze třídy, z které byl navržen CACIB a výborní 1- CAC z ostatních tříd.

Tituly
BOB - vítěz plemene, best of breed
BIG - nejlepší ve skupině, best in group
BIS - nejlepší jedinec výstavy, best in show
BOD - nejlepší jedinec výstavního dne, best of day


                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží