Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty
Žufrik&Busty

 SILVESTROVSKÁ PROCHAJDA NA ZÁMKY
31.12.2008, zapsala panička

Na poslední procházku v roce jsme vyrazili spolu s Majkýskem, Bojarem a jejich paničkou. Prošli jsme obvyklou trasu z Čimic na Draháň-Zámky. Zámky jsou přírodní památkou tvořenou dvěma částmi obklopujícími ostře zaříznuté údolí v dolním úseku Čimického potoka, tzv. Zámeckou rokli. Zde je bývalá továrna na dynamit. Tolik osvěty, hurá na fotky. Busty dorážel na Majkyho, honili se, řvali na sebe, zatímco retrívří sekce čmuchala...Bojar samozřejmě neodolal a dal si několik silvestrovských koblížků.

 ZIMNÍ HRÁTKY NA MUSHERA
30.12.2008, vložila panička

Dnešní den jsme strávili v Jizerských horách. Žufrik i Busty se nejprve řádně vydováděli na sněhu. Pak jsme vyzkoušeli dogski...bobyjoring :) Prostě vytáhla jsem z půdy skiboby, zapřahla Žufrika a tradá na kopce! Pokračování zde ->>.

 TAK JDE ČAS
26.12.2008, vložila panička

To nám ten klučina vyrostl, co? Přidáváme foto z prochajdy údolím Unětického potoka.

 VODĚRADSKÉ BUČINY
23.12.2008, zapsala panička

Místo vánoční návštěvy obchodního centra či vyšilování v kuchyni jsme vyrazili do přírody, do národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. Kousek za velkoměstem tak narazíme na překrásné lesní scenérie a kouzelná zákoutí s balvany, potůčky a studánkami...ráj nejen pro retrívra. Nachází se zde také bývalý lom Kamenka, odkud pochází jeden ze základních kamenů Národního divadla. Pokračování zde ->>.

 PAMÁTNÁ HORA ŘÍP
12.12.2008, zapsala panička

Ráno to vypadalo na pohádkovou sněhovou kalamitu, i když v rádiu hlásili stále jen déšť. A podle toho se nejspíš řídili i silničáři, první jsem viděla totiž až v poledne, kdy už vše roztávalo. Žufrik se ale ve sněhu stihl vyřádit, na Bustyho, se kterým jsme se setkali odpoledne, zbyla už jen voda v divném skupenství.
Po krátké polní čmuchandě s obvyklým myšingem jsme vyrazili směr památná hora Říp. I přes mlhavé počasí jsme se mohli pokochat výhledem do české kotliny, stejně jako praotec Čech. Fotky naleznete zde

WELF & WENDO Z VLČÍCH LUK

7.12.2008, zapsala panička

Nedělní odpoledne jsme strávili na příjemné procházce Klánovickým lesem. Busty, Žufrik a ... Wendy, Žufrikova ségra! Paničky se našly přes internet a hned si domluvili seznamovačku. Žufrik byl na prochajdu natěšený jako obvykle, ale kožuch provětral Wendy více Busty. Paničky si poklábosili a s potěšením porovnávali psí nešvary, a musím uznat, příbuzná krev se v nich nezapře. Pokračování zde ->>.

PSÍ MIKULÁŠSKÁ SOBOTA


6.12.2008, zapsala panička

Stejně jako před rokem i letos jsme zavítali na Mikulášskou pro všechny hodné pejsky. Akci pořádá sdružení Helppes, která se zabývá výcvikem asistenčních a slepeckých psů. Ze známých jsme potkali jen Ivču s Beou. Tedy ještě pár lidí, ale ti nás zřejmě ze strachu z našeho velmi agresívního psa raději přehlídli... Mimo prvních deset minut, kdy si Žufrik chtěl všechno a všechny očuchat, se po celou dobu choval způsobně, jako by věděl, že by ho čert mohl odnést do pekla. Taky od Mikuláše i Anděla dostal mikulášskou nadílku! Za to Bustyho si měl čert odnést do pekla, ale Mikuláš jeho vylomeniny omluvil věkem a byl velmi mile překvapen, že ve svých 4 měsících umí sedni, lehni, ke mně i chůzi u nohy. Pro příště ho naučíme výt na povel, to jen tak nikdo nedokáže. Ze soutěží jsme si vyzkoušeli "Čertovský smrad", kdy měl pejsek mezi 4 dózami najít jednu s párečkem. Busty šel jako první a přímo k jedné dóze, od které se už nehnul. Rozený stopař. Za to Žufrikovi by tam museli zavřít myšičku nebo bažanta:) Pak jsme se přemístili na náš cvičák a po krátké prochajdě cvičili až do tmy. Fotky z dnešní Mikulášské i včerejší hrátky pod názvem Kdo koho mučí najdete ve fotoboudě.

DRUHÉ NAROZENINY


4.12.2008, zapsala panička

Žufrik dnes oslavil druhý rok svého života. A dárek dostal nejcennější - zdraví. Ráno absolvoval vyšetření na dědičné oční vady u MVDr. Beránka. Nejprve si nechal bez problému kápnout do oček kapky a pak si koukali s panem doktorem z oka do oka, resp. do přístroje :) I tohle zvládnul levou zadní a od pana doktora dostal velikánskou pochvalu a taky gratulku k narozeninám. A výsledek? Oční pozadí je bez dědičných vad, výsledek negativní.

  ZIMNÍ LYSOHORSKÝ DOGTREKKING  


30.11.2008, zapsala panička

Na tenhle závod jsem se dlouho těšila, hory mi prostě chybí a pořádná zima obzvlášť. Zázemí závodu jsme měli v překrásném horském penzionu Sluníčko ve stráni nad Ostravicí. V pátek se nás sjela jen hrstka, většina dorazila až v sobotu ráno před startem a další část pak navečer na vyhlášení celého Tour de Beskydy. Pokračování zde ->>.

 STRADONICE, NIŽBOR


25.11.2008, zapsala panička

Tak aby mi Žufrik nezešílel přebytečnou energií, udělali jsme si dneska naučný okruh kolem Stradonic u Nižboru. Nejprve jsme si vyšlápli k zámku, resp. přestavěnému hradu Nižbor, odkud je překrásný výhled ne Berounku. Pak už jsme vyrazili na naučnou stezku do Stradonic. Jedno z nejznámějších keltských oppid leží na oválném kopci na vsí. Plocha opida zabírá něco přes 90 hektarů. Dodnes jsou patrné některé pásy opevnění a vstupní brána, byly nalezeny i mnohé studny či nádrže na vodu. Toto hradiště nebylo jen nějaké sídlo - bylo centrem dálkového obchodu, zpracovávaly se zde různé suroviny, sídlili zde lékaři a řemeslníci... Na fotky jukněte do fotoboudy.

PRVNÍ SNÍH


23.11.2008, vytlapkal Žufrik

Téda štěknu vám, že je to nuda... to počasí kolem pupku světa. Pořád prší, nebo sněží, a žádnej pořádnej vejlet... :( Včera jsme krom cvičáku byli u Karlštejna, ale fotky nejsou páč paničce zkratovali foťák originál nové baterie... málem z toho dostala zkrat i panička...ale je to šikula, foťák si opravila a dneska nafotila pár fotek na prochajdě Xaverovským hájem. Jukněte do fotoboudy.

 NEŠTĚTICKÁ HORA


14.11.2008, zapsala panička

Mlha. Třetí týden v okolí Prahy mlha, sluníčko občas vykoukne, abych nezapomněla, jak vypadá a připomene mi, že je tu podzim a nejkratší den v roce se kvapem blíží. Za sluníčkem jsme se dnes vydali na Neštětickou horu u Neveklova. Kopeček je 536 metrů vysoký a na jeho vrcholu (hodilo by se napsat tyčí, ale ne v tomto případě) se schovává 16ti metrová kamenná rozhledna z roku 1927. Je volně přístupná a ve velmi zuboženém stavu. Pokračování zde ->>.

PÍSKOVNA TIŠICE a BUSTY UPÍR


13.11.2008, zapsala panička

Čas fakt děsně letí... Bustymu vypadly první zoubky! Váží polovinu Žufrika, tedy 17 kg. Dnes si zatrhl drápek, takže to všude vypadalo jak po krvavém masakru, všude krev. Na tlapku dostal preventivně botičku a chodí s ní jakoby ji ani neměl, šikula jeden. Nakonec jsme skončili stejně na veterině, kde mu zalomený drápek vytrhli. Lůžko zůstalo nepoškozené, takže nový drápek vyroste co nevidět. Já se Žufrikem jsme strávili listopadové odpoledne u vody, jukněte do fotoboudy.

 BUSTY PRVNĚ NA CVIČÁKU

9.11.2008, zapsala panička

Busty měl dnes premiéru, včetně páníčka. Oba byli prvně na cvičáku a šlo jim to na výbornou. Busty byl nejmenší a měl nejméně odcvičených hodin, resp. žádnou, protože dosud cvičil s paničkou. A byl nejšikovnější! Pokračování zde ->>.

 ARTOVA MEMORIÁLOVÁ PROCHÁZKA


1.11.2008, zapsala panička

Dnešní den jsme spolu s Luckou a jejími kamarády příznačně zavzpomínali na Arta, Benjiho předchůdce. Vzhledem k "indispozicím" některých účastníků - jako je např. těhotenství, pokoušející se chřipka či neposlušné štěněcí nožky - byla procházka oproti původnímu záměru zkrácena. Nic to ale neubralo na kráse a pohodě. Pokračování zde ->>.

  BĚH SE PSY CHOLTICE

26. 10. 2008, zapsala panička

Při brouzdání po internetu jsem náhodou narazila na plakát akce Běh se psy v Choltickém parku.. Nejvíce mne zaujala délka trati - 1 km. To by stálo za pokus, i když část půjde, nedorazím do cíle až po ukončení akce :) A tak jsme ráno vyrazili. Tedy...ono to bylo poněkud složitější. Auto totiž nestartovalo. Pokračování zde ->>.

 VÝLET S HAFANA Z BEROUNSKA

18.10.2008, zapsala panička

Z Berounska tedy zrovna nejsme, ale rádi jezdíme na výlety a společné čmuchandy, a tak nás nějaká vzdálenost nezastaví. Na srazík do Tetína jsme sice dojeli s mírným zpožděním, ale ne sami :) Žufrik se samozřejmě hned s každým musel pozdravit, takže panička za ním jen vlála... Bustík s přehledem zapadnul do výletní smečky a tak jsme mohli vyrazit. Pokračování zde ->>.

 ME v CANICROSSU A DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK

11.10.2008, zapsala panička

Tentokrát naše cesty vedly do Děčína, kde se dnes a zítra koná Mistrovství Evropy v canicrossu a bikejöringu. Pro Bustyho to byla první větší společenská sešlost. Patřil jistě mezi nejfotografovanější pejsky mimo závod a Žufrik zase mezi největší mazly. Většina závodících pejsků byla totiž značně nervózních stejně jako někteří jejich páníčci. Pokračování zde ->>.

 PANSKÁ SKÁLA, JESTŘEBÍ A ŽELÍZY


4.10.2008, vytlapkal Žufrik

Už v pátek si panička stěžovala, že ji s nadcházejícím víkendem a krásným počasím svrbí nožky. Protože není v plánu žádný kilometr... a jelikož páníček už je taky podobně postižen, vyslovil přání zajet se podívat na Panskou skálu u Kamenického Šenova. Občas tudy jezdí, ale vždycky za šera. No a protože prcek toho moc nenaťape pojala panička výlet po americku. Pokračování zde ->>.

 PRVNÍ SEZNÁMENÍ S KÁMOŠEMA


3.10.2008, zapsala panička

Busty se dnes seznámil s Majkýskem a Bojarem na první společné prochajdě. Cupital, běhal, lítal, doma zalehl na půl hodinky a teď už se pere s krabicí :) Posunul si ji ke skříňce, na které bylo včera odložené uzené ouško...dost vysoko...neúnavné a děsně chytré štěně. Do fotoalba První dny s Bustym jsem přidala nové fotoúlovky a fotky z dnešní čmuchandy naleznete zde. Ve čtvrtek jsme se zašli se Žufrikem podívat k rybníku u Ovčár, jak vypadá po letním nájezdu turistů. Všude hromady odpadků... ale jinak pohodááá. Jukněte sem.

 BUSTY JE DOMA!


29.9.2008, zapsala panička

V neděli po vyhlášení výsledků dogtrekku jsme frčeli přímo do Mladé Boleslavy, kde probíhal Svatováclavský Proplan Cup. Ten jsme sice již nestihli, ale to také nebyl hlavní důvod návštěvy. Vyzvedli jsme si zde naši novou psí dušičku, českého horského psa BUSTYho z chovatelské stanice RYCHLÁ STOPA. Manželům Kačurovým moc děkujeme za vstřícnost a ochotu. Do začátku dostal Busty svoje granulky, hračku, i CD plné fotek!
Mohu-li po prvním dnu hodnotit a porovnávat, tak oproti Žufrikovi si umí hrát, nebojí se a na procházkách se drží smečky. Žufrik chvílema trucuje, ale zas ho to přejde, a dokáže si stále hrát jako štěně. Večer ho dokonce on vyzýval ke hře, když mu přinesl tenisák. Jen žrát musejí odděleně, na malého by nemuselo nic zbýt... Také teď mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že Žufrik byl opravdu "jiné" štěně a že se opravdu bál, i když někteří jedinci o tom jistě pochybují.
Pár fotomomentek najdete ve fotoboudě.

  DOGTREKKING KRAJEM OTY PAVLA  


28.9.2008, zapsala panička

Počasí posledních dní se změnilo jako mávnutím kouzelného proutku na nádhernou podzimní idylu. Což bylo moc dobře, protože jsme vyrazili na jeden z posledních trekků této sezóny. Cestou jsme nabrali naše kamarády Lucku s Benjim, z čehož Žufrik dostal asi tak pětiminutový záchvat radosti. Z radosti nevycházel ani v místě konání, v Machově Mlýně u Chříče. Pokračování zde ->>.

 ODTAJNĚNÍ HÁDANKY

21.9.2008, zapsala panička

Naše smečka se příští týden rozroste o novou psí dušičku. Během září jste tipovali, které plemenu by se k nám nejlépe hodilo. Jako první správně tipla Ter Cedriková! Převážně jste tipovali plemena, o kterých jsme doma dlouze diskutovali. O druhém zlaťákovi jsme uvažovali jako o prvním diskutovaném plemenu. Bohužel ale opravdu zlatý zlaťák je nedostatkové zboží (s PP), a ten, kterého jsme si vybrali, pocházel ze země za velkou louží... Začali jsme se proto orientovat na "sportovní" psy. Do užšího finále se nakonec dostali sibiřský husky, aljašský malamut a ... český horský pes! Ano, to je on! Všude ve světě si velmi váží svých národních plemen. Početnost takových plemen je v porovnání s jinými státy téměř vždy nejvyšší právě v zemi původu. Na svá národní plemena jsou patřičně hrdá...krom nás. Ale to už patří k typicky českým vlastnostem. Takže se připravuji na dotěrné, blbé otázky, typu co je to za křížence, že je to nedošlechtěné plemeno apod. No uznejte, když Žufrika mohou nazývat čuvačem...
O huskounech jsem snila už před revolucí, kdy tu tažní psi byli spíše výjimkou. Pamatuji si, jak mě tehdy zaujala reportáž v tehdejších večerních Aktualitách o podobném, leč našem, národním plemenu. O plemenu vhodném do našich horských a podhorských oblastí. Čechohoráci stáli u zrodu závodění se psy u nás a dost často také stávali na stupních vítězů. Spřežení čechohoráků se také mihlo ve filmu Vrchní, prchni. Čechohoráci se ale velmi dobře uplatnili i jako záchranáři, canisterapeuti a asistenti, při pasení stád či hlídání objektů. Více se o plemenu dočtete zde. A protože jsme parta akční, pevně věříme, že našemu Bustymu bude zdraví sloužit a podaří se nám národní plemeno pěkně zviditelnit.
V souvislosti s nadcházejícím rozšířením smečky došlo i k pár změnám na webu. Starší aktuální štěky jsou přesunuty do archívních štěků. Do vyzkoušených sportů přidán dogdrinking. Dále kromě již zmíněného infa o ČHP se samozřejmě dozvíte základní info o Bustym a v sekci o páníčkách přibyly výsledky z trucků. V brzké době snad konečně začne také fungovat naše nová doména www.zufrikteam.cz.

 SLAPY - KOBYLÍ DRÁHA

19.9.2008, vytlapkal Žúfa

Tak mne panička zas po dlouhé letní odmlce vzala s sebou na rozvoz. A po rozvozu následovala tóoliko očekávaná prochajda. Nejrpve jsem zkontroloval Slapskou přehradu a pak jsme se vydali podél vody na skalní cestičky. Pokračování zde ->>.

 CZECH TRUCKFEST HRADEC KRÁLOVÉ

14.9.2008, zapsala panička

Vzhledem k větší aktualizaci, která souvisí s naším novým přírůstkem, jste ochuzeni o pravidelné aktualizace. Nejžhavější novinkou jsou momentálně fotky z uplynulého víkendu z Czech Truckfestu z Hradce Králového. Páníček vybojoval 2.místo v jízdě zručnosti mezi náklaďáky a panička 2. místo za nejhezčí dodávku. Fotky naleznete zde ->>.

 JOSEFODOLSKÁ PŘEHRADA A KRISTIÁNOV

6.9.2008, zapsal páníček

Panička nám chtěla ukázat místa, která kdysi, kdy ještě cyklostezka byl neznámý pojem, brázdila na horském kole. V Hraběticích ze zelené louky je placené parkoviště s automatem. K přehradě šly davy lidí. Prý za přehradou určitě dál nepůjdou. Ouha. Václavák hadr. Pokračování zde ->>.

  TAJNÁ NOVINKA

4.9.2008, zapsala panička

Již delší dobu sme uvažovali o parťákovi Žufrika a také terénní pohon pro páníčka na dogtrekky. Poslední tři dny a tři noci jsme dumali, debatovali, vedli krizové scénáře, co by kdyby... Nakonec jsme se rozhodli. Náš team posílí nová psí dušička. Páníček tak nebude muset chodit "jen" jako doprovod a popohaněč:) a bude mít vlastní pohon 4x4. A pro jaké plemeno jsme se rozhodli? Zkuste hádat! Které plemeno se podle vás hodí ke zlatému retrívrovi? Na dogtrekking? Na výstavy? Na všechno, co podnikáme? Své tipy pište štěkací knihy. Kdo si první tipne správně, vyhrává.... dobrý pocit. A nebo foto prcka s věnováním ... jako od správné celebrity :):)

 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA MLADÁ BOLESLAV


30.8.2008, zapsala panička

Po řadě dogtrekkingových akcích jsme si dali jeden víkend odpočinkový a zamířili na mezinárodní výstavu. Posuzovala paní Goldfussová, kterou již známe z naší poslední oblastní výstavy. Žufrik se vystavoval v mezitřídě, kde nastoupilo 9 pejsků.
Pokračování zde ->>.

ŽUFRIK CHOVNÝM PSEM

26.8.2008, zapsala panička

Složením zkoušek Ověření vrozených vlastností retrívra počátkem července tohoto roku Žufrik splnil poslední podmínku k uchovnění. Výsledky rentgenologického vyšetření na dysplazii kyčelních i loketních kloubů má negativní, což je více než dobrý výsledek. Na výstavách jsme se jako amatéři vypracovali i na čekatelství šampiona.
Dnes se nám konečně po měsíci a půl vrátil potvrzený průkaz původu a s radostí můžeme potvrdit, že Žufrik se stal oficiálně chovným psem. Jistě by mohl předat svým potomkům pevné zdraví, výborný čich, chuť do práce i temperament, kterou u většiny retrívrů v poslední době postrádám. Neočekávám hned schránku plnou nabídek k sňatku :), protože výstavám ani zkouškám moc neholdujem. Ve výcviku ale stále pilně pokračujeme (náležitě poučeni chybnými radami :)), abychom jednou mohli zkusit štěstí na loveckých zkouškách.

  LYSOHORSKÝ DOGTREKKING  

17.8.2008, vysmolil Žufrik

Tenhle víkend jsme prapůvodně přemýšleli o výstavě v Bratislavě, pak o tuningsraze a nakonec to zase vyhrály hory! Vydali jsme se do Beskyd, do Ostravice, kde celý týden probíhal etapový závod. Závěrečná etapa, Lysohorský dogtrekking, byl vyhlášen i jako samostatný závod a my jsme se zúčastnili. Slůvko my je zde na místě, neboť páníček měl tentokrát taky svůj pohon 4x4! Pořadatel Roman Baláž nám zapůjčil na vyvenčení nádhernou fenku sibiřského huskyho Isabellu. Pokračování zde ->>.

  VESELÁ NEDĚLNÍ PROCHAJDA OKOLO JÍLOVÉHO

10.8.2008, zapsala panička

Nedělní ráno začalo kvílením, ať už vstáváme, jedeme přeci za kamarádama! Vyjeli jsme tedy dřív než museli a ještě dříve než byl sraz jsme byli u Benjíků na chatě, kousek od Jílového. Cateringové zázemí opět nezklamalo a tak jsme si hned po ránku vychutnali kávičku. Žufrik s Benjim se vyblbli, okousali rododendron a Žufrik začal vyrábět třísky s krbových polínek. Za chvíli na to přijela z Moravy Fufíkova smečka a po další dlouhé chvíli dorazili i Majkýsovci. Pokračování zde ->>.

  ŽELEZNÝ PSOVOD STÉBLOVÁ

9.8.2008, vysmolil Žufrik

Panička se snaží zbavit páníčka různými způsoby. První jsem byl já. Podruhé vzala páníčka s sebou na dogtrekking. Když pořád vyhrožoval, že začne se mnou běhat a nic se nedělo, přihlásila páníčka na Železného psovoda, soutěž, kterou pořádají pardubičtí záchranáři, a jsou zde i mírnější kategorie pro veřejnost.
Pokračování zde ->>.

  FRYŠTÁCKÝ DOGTREKKING  

1.8.2008, vytlapkal Žufrik

Víkend jsme strávili opět na Moravě a opět sportovně. Účastnili jsme se Fryštáckého dotrekkingu. Základní tábor byl letos na skautské chatě Eliška, několik km za Fryštákem v příjemném prostředí podhůří a se vskutku skautským zázemím. Kadibudky se srdíčky či sprcha na ruční pohon :) Po příjezdu jsme potkali tradičně první navrátivší longaře! My jsme startovali v sobotu, krátce po sedmé hodině, a na trať se vydali jako druzí. To bylo ještě příjemných 20 stupňů Celsiových. Pokračování zde ->>.

  VLTAVOTÝNSKÉ TOULKY


27.7.2008, zapsala panička

V sobotu ráno nás páníček vysadil před Bechyní a sám jel pokládat podlahu k sestře. Náš výlet jsme tak začali u mostu Duha. Zcela ojedinělý most se klene nad řekou Lužnicí a jeho výjimečnost spočívá v tom, že po něm vedou společně dva typy dopravního spojení - silnice a železniční trať Křižíkovy elektrické dráhy. Více zde ->>.

  NIGHT TRAIL aneb NOČNÍ DOGTREKKING OSTRAVICE 


19.7.2008, vytlapkal Žufrik

Už ve čtvrtek jsem zahlídnul u dveří připravené postroje a nějakej ten ruksak. Joo, bude výšlap! A taky jo. Dokonce se páníček v pátek utrhl dříve z práce. Moje smečka vyrazila na Moravu, do Beskyd. Do tábora jsme dorazili jako druzí a tak jsme se šli vyvenčit :) V podvečer proběhla rozprava, dostali jsme itinerář a pak přišlo pro mne překvapení! Prý nemůžu do pelíšku, prý jdeme teď, na noc!! No to jsou mi věci! Více zde ->>.

 OBYČEJNÁ ČMUCHANDA S NÁDHERNÝM KONCEM


11.7.2008, zapsala panička

Dnešní čumuchanda se trošičku protáhla... Vzhledem k tropům přicházela v úvahu snad jen couračka lesem. Panička zastavila na obvyklém místě a vyrazili jsme. Klasika, nic zvláštního, houby nerostou, panička fotí torpédko. Více zde ->>.
 VÝCVIKOVÝ TÁBOR ROUDNÁ


5.7.2008, zapsala panička

Uplynulý týden jsme strávili na výcvikovém táboře v Roudné u Soběslavi. Očekávala jsem, že si Žufrik zlepší předávku aportů, společně pak odstraníme nesoustředěnost a roztěkanost a že se prostě vyblbne s osatními psy. Více se dočtete zde ->>.
 OBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ TRMICE

15.6.2008, zapsala panička

V neděli jsme jeli na další výstavu, 2. ročník oblastní výstavy v Trmicích u Ústí nad Labem. Panovala zde přátelská atmosféra, příjemné prostředí, bohatá účast. Náš kruh spojili s druhým kruhem, protože se jednalo o nejméně obsazené kruhy, cca 35 pejsků celkem. V ostatních kruzích se posuzovalo kolem 80 pejsků, celkem na výstavě mělo být 263 pejsků.
Pokračování zde ->>.
 OBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ KUNRATICE


14.6.2008, zapsala panička

Po absolvování mezinárodních, národních i klubových výstav jsme zavítali i na oblastní výstavu. A co víc, páníčka jsme vytáhli s sebou. Výstava se konala v nádherném prostředí zámeckého parku Kunratice. Panovala zde pohodová atmosféra, nic hektického. Velmi mne zaujalo posuzování jezevčíků panem Bubou, který většinu posudků říkal nahlas (rozuměj i divák slyšel), odůvodňoval, ukazoval, předváděl a vtipkoval. Pokračování zde ->>.
 ŽUFRIK JE UŽ PLNOLETÝ :):):)


4.6.2008, zapsala panička

Dnes je Žufrikovi 18 měsíců. Už je to velkej kluk, mohl by i ... však víte co, ale ještě nemá potřebné zkoušky. V pondělí jsme potkali naši kamarádku labradorku Elis, která právě hárá. A Žufrik? Neví jak na to, radši by si s ní hrál a její nastavování nějak nechápal. Byla to vskutku zajímavá podívaná :) Dnes se mu zase povedlo vyštěkat nežádoucí osobu. Na základě jeho popudu jsem zavolala ochranku a ti se velmi podivovali, že jejich vlčák za celou noc nic nenašel... Retrívr neretrívr, dáme se asi na obrany a stopy...chichi. K malému jubileu Žufrik dostal něco do trekové výbavičky.
  ŠLAPANICKÝ VLK MORAVSKÝM KRASEM  


1.6.2008, zapsala panička, po donucení diktoval páníček

V pátek odpoledne jsem se nasádlili do našeho nového týmového vozu a vyrazili směr Tondach-Berentzen, prostě do Šlapanic. KK jsme našli lehce, nahlásili jsme se a založili základnu. Při večerními mítínku jsme se pozdravili se známými tvářemi a panička proštudovala trasu a kontrolní body, abychom nebloudili. Hahá. Více zde ->>.
 ŽUFRIK OCHRÁNCE I CANISTERAPEUT


26.5.2008, zapsala panička

Když jsem se vrátila minulý týden od zubaře a měla půlku obličeje po narkóze, Žufrik okamžitě umrtvenou půlku začal olizovat a "masírovat". Hotový canisterapeut, až mě vehnal slzy do očí. Dnes se vyznamenal podruhé. Žufrik se mnou rozváží a působí zároveň jako alarm. Také mi ho mnoho kolegů - rozvozců, závidí. Zvláště ti, kteří už byli někdy přepadeni či "jen" oloupeni. Navíc často zastavuji na odlehlých místech, kde jdeme na courandu a hlídač se prostě hodí. Jezero u Stratova není nikterak stranou, leží hned u silnice a v létě je obsypáno zejména dětmi. V týdnu je tu ale obvykle volno. Dnes jsme tu procvičovali plavání a hlavně aporty. Najednou Žufrik nechal aportu a vystartoval na zdánlivě procházejícího pána a pak postavil se mezi mne a pána a zuřivě štěkal. Pán mne překvapil, protože obvykle by si dotyčný neodpustil nějakou tu připomínku, když byl v tu ránu mokrý od Žufrika, nezlobil se a šel rychle dál. My jsme pokračovali v aportování a plynule přešli na druhou stranu jezera. A tady mne to docvaklo. Žufrik mne nejspíš ochránil před Průšou... Pán se totiž schoval za křoví a pozoroval nás, nejspíš tedy asi mne (i když... kdo ví... třeba Žufrika, chachá) a přitom se ukájel. Kdo ví, co by se dělo, nebýt Žufrika... Je to prostě můj bodyguard. Fotky z dnešního vodního aportování a čvachtandy z minulého týdne najdete ve fotoboudě. Vyjímečně zcenzurováno, mám totiž zachyceného i Průšu.
 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE


24.5.2008, zapsala panička

Po posledním úspěchu (pro nás) na klubových výstavách jsem jela do Litoměřic s mírným šimráním v podbřišku... bude modrá nebo zase červená? Cesta z Prahy do Litoměřic nám trvala půl hodinky, ale LT jsme projížděli další půlhodinku. Nevadí, na kolony jsme zvyklí z Prahy:) Zaparkovali jsme a hurá pro desky a najít si kousek travičky v koutku blízko našeho kruhu. Pokračování zde ->>.
 STŘÍPKY Z VÝCVIKU


22.5.2008, zapsala panička

Jako malý se Žufrik bál přejít po lávce, po schodech, ze začátku se bál i asfaltu. Dva měsíce v kotci bez sociaizace jsou prostě znát. Doteď se bojí většího shluku lidí, je nervní. A tak od chvíle, co nám otevřeli další část metra, chodíme pravidelně každý večer nacvičovat do metra. Prostředí je mu silně nepříjemné, ale nějak to překonat musí. Naproti tomu kamionů, ani jejich hlubokého troubení se nebojí. Pokračování zde ->>.
  KLUBOVÉ VÝSTAVY RETRÍVRŮ NA HLUBOKÉ


11.5.2008, zapsala panička

Výjimečně jsme využili pozvání na ubytování na celý víkend po dobu výstavy a tak jsme vyrazili už v pátek. zcela výjimečně jsme také využili cizí odvoz. Ovšem z původně plánované třetí hodiny, jsme nakonec vyráželi až před osmou večer. Takže při příjezdu do penzionu na Zámostí téměř všichni už spali. Rychle jsme zabivakovali, ale bohužel nasi čtyřnozí spolunocležníci snad celou noc nespali, rozcupovali předložky a iritovali Žufrika, a druhý den byl ten "špatný" Žufrik. Nelíbilo se, že štěkal na cizí lidi neustále brouzdající na WC za dveřmi... hold nikdo dosud neznal hlídacího retrívra.
Pokračování zde ->>.
  POCHOD Z 9 DO 9  


8.5.2008, zapsala panička

Den volna, nádherné počasí, hurá na výlet. Nechali jsme se zlákat a vyrazili na pochod pořádaný KČT Střížkov "Z 9 DO 9". Start byl v Satalicích na nádraží. Žufrik udělal zase vzrůšo, všechny vyštěkal, až jsem se raději klidila vyplnit startovní lístek stranou... Naštěstí většina tohle chování vzala sportovně a že prý asi taky chce startovní lístek. Vybrala jsem 24 km trasu a vyrazili jsme s itinerářem v ruce - hlavně ho zase neztratit :) žé. Pokračování zde ->>.
 PRAŽSKÁ ZOO


3.5.2008, zapsala panička

Dnes za námi přijeli kamarádi z jižních Čech. Sraz jsme měli v pražské ZOO. Měla jsem vítr z toho, jak Žufrik bude reagovat na zvířenu, ale to bylo v pohodě. Horší bylo množství lidí a hlavně dětí. Jedno Žufrik málem zakousl:), alespoň jeho maminka si to myslela. Kdo má doma psa většího plemena to jistě zná. Žufrik způsobně seděl vedle páníčka a společně jsme čekali, až si ostatní prohlédnou indonézskou džungli v pavilonu. Více zde ->>.
 OKOLÍ KUTNÉ HORY


2.5.2008, zapsala panička

Žufrik byl po ránu nějaký zmatený - panička vzala vycházkový ruksáček, ale přitom se šlo do práce?! Po rozvozu se totiž nejelo domu, ale do Kutné Hory, ke gordonce Grace na výlet. Překvapivě jsme nepřijeli poslední, jak jsme očekávali. Na začátek jsme všechny obdarovali vzorky zmrzlin a vyrazili! Více zde ->>.
 VÍKEND VE ZNAMENÍ AUT, HER A PŘÍRODY


27.4.2008, vytlapkal Žufrik

Tentokrát jsme vyrazili na 3. klubový girlstuning sraz do Ujčova u Pernštejna. Náš Rendík, malej truck, je takové klubové vozidlo :) A já klubový mazel, hahá. Bydleli jsme v krásném penzionu ZUBR, kde jsem mohl ťapat po celém penzionu až do kuchyně! Leč panička mě vždycky usměrnila, škoda. Víkend byl sice ve znamení aut, babského klábosení, soutěží a papůů, ale panička mě o prochajdu neošidila. V soubotu ráno jsme se vyšplhali do hor k partyzánům a v neděli před odjezdem jsme si vyšli na kratičký výlet na hrad Pernštejn. Fotky z výletu na hrad najdete zde a kdo má chuť může juknout i na klubový GT sraz. Jo a panička si přivezla pohár za 1.místo v GirslTrojboji :)
  ŽUFRIK DÁRCEM KRVE


22.4.2008, zapsala panička

Asi před dvěma měsíci jsem na psím hřišti vyslechla starší pani s obtloustlou sotva chodící jezevčící, že jejímu potomkovi chtěli vzít krev na operaci jiného pejska a paní to velmi rozčílilo, považovala to za drzost, ba dokonce snad týrání?! Představila jsem si, že Žufrik potřebuje nutně transfúzi a okolo jsou samí takoví lidé... našla jsem si proto na internetu registr psích dárců krve a Žufrika zaregistrovala. Včera večer mě kontaktovala paní z Vetcentra Stodůlky a dnes jsem šla se Žufrikem na odběr krve. Musím říct, že byl velmi statečný, po celou dobu k údivu všech přítomných klidně stál a vysloužil si velkou pochvalu. Při odchodu dostal ještě bůvolí kosti na žvýkání a malou plaketku dárců krve. Doufám, že darovaná krev nemocnému pejskovi pomůže a že my ji snad nikdy potřebovat nebudem. A když ano, snad se najde také tak statečný pejsek...
  KRUŠNOHORSKÝ DOGTREKKING  


20.4.2008, vytlapkal Žufrik

Naše první oficiální dogtrekkingová akce. Paničce se podařilo vytáhnout i páníčka, což samo o sobě je již úspěchem. Do Kyselky jsme dojeli mezi posledními a již cestou potkávali longaře s divným výrazem ve tváři :) Ubytovali jsme se, zapsali, navečeřeli, vyslechli si instrukce k sobotnímu trekku a hurá do hajan.Více zde ->>.
 OKOLÍ JÍLOVÉHO


5.4.2008, zapsala panička

Tedy né že by se mně dneska někam chtělo...ale je tu Žufrajs, tak nemám na odpočinek nárok. Spolu s Majkym a Bojarem jsme vyrazili na chatu k Benjimu. V poledne se pro nás zastavili Majkýsovci, které Žufrik přivítal hlasitým štěkotem. Je-li tu Majky, bude prochajda! Paničky se ještě cestou posilnily u McDonalda a hurá na Jílové. Více zde ->>.
 SVOD MLADÝCH PSŮ LOVECKÝCH PLEMEN


30.3.2008, zapsala panička

Jarní svod mladých psů loveckých plemen každoročně otvírá mysliveckou sezónu. Pro zlaťáky sice svod není povinný, ale proč "mysliveckého křtu" nezúčastnit?! Více zde ->>.
 ČMUCHANDA S MAJKÝSOVCEMA


23.3.2008, zapsala panička

Krátká čmuchací prochajda s Jitkou, Majkym a Bojarem vedla z Bohnic přes Tróju podél Vltavy na Draháň. No zas tak krátká nebyla, nějakých 12 kilometříků. Bylo pod mrakem, z počátku sněžilo, takže fotodokumentace je chudá. Více zde ->>.
 XV.MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA


22.3.2008, zapsala panička

Na výstaviště to máme kousek, a tak jsem naši účast brala jako samozřejmost. Opět se mi potvrdilo, že haly přeplněné lidmi a psy nejsou pro Žufrika to pravé ořechové. Závidím těm, kteří příjdou na výstavu, a až zde stříhají, češou, ale i vyhrajou. Pokračování zde ->>.
  OKOŘSKO  


15.3.2008, zapsala panička

Tento týden jsme se Žufrikem byli jen na čmuchacích procházkách a šila s ním nevybitá energie. Tak jsem se rozhodla ji v sobotu z něj vyšlapat. Vstávali jsme časně, ve tři hodinky, dali krátkou prochajdu sídlištěm, kde jsme vylekali několik lidí (představte si, že se vracíte z oslavy, a mine vás člověk zapřažený do psa, kterému navíc bliká červeně obojek...pekelný pes) a nasedli k páníčkovi do auta a vyrazili směr Ústí nad Labem. Zde jsme se podívali na vykopávky a zdolali bravůrně k paniččině nadšení několikrát kovové schody. Při zpáteční cestě nás pániček vysadil v Kralupech nad Vltavou a náš výšlap začal. Více zde ->>.
 Z VRÁŽE NA KARLŠTEJN


8.3.2008, zapsala panička

Dnešní výlet byl pro nás trochu jiný. Čím? Nejeli jsme autem, ale vláčkem! A Žufrik to zvládl na výbornou, jen to vystupování by mohl zpomalit :) Ve Vráži u Berouna na nás čekala první skupinka a po chvilce se k nám ve sv. Jánu připojila druhá skupinka. Celkem šlo 21 psů, paniček o něco méně... ehm... žádný chlap, co?! Více zde ->>.
 PRVNÍ ZDOLANÁ ROZHLEDNA!


4.3.2008, zapsala panička

To nám to letí, Žufrikovi bylo dnes 15 měsíců. Na počest malého výročí jsme vystoupili na rozhlednu. Vystoupili, ano množné číslo je správně :) Cihlová rozhledna na vrcholku Dědu (492 m n.m.) je 12 metrů vysoká. Dokončena byla v roce 1893 a byla první rozhlednou, kterou postavil Klub českých turistů. Více zde ->>.
  NEJKRATŠÍ TREK  


1.3.2008, zapsala panička

To nám ten březen hezky začíná! Ono to začalo už ráno, kdy se za paničkou zabouchly dveře pickupu... Pak se zpožděním vyzvedla Jitku s Majkym a Bojarem a hurá na Lány. Ráno trochu pršelo, ale obloha se protrhávala. Na místo srazu jsme nakonec dojeli včas a natěšeně vyrazili spolu s čekající Terkou s Cedrikem a Monikou s Arwenkou. Více zde ->>.
 RETRIVROTRIO NA PROCHAJDĚ


28.2.2008, zapsala panička

Dnes jsme si vyšli na prochajdu s Campínem a Arčuchou :). Připojili jsme se u mostu Barikádníků a courandou jsme došli až k psímu útulku v Troji. Cestou se kluci vyráchali ve Vltavě a vyváleli ve všem možném. Více zde ->>.
 VÝLET NA ALKAZAR A VODNÍ PRÁCE V BEROUNCE


19.2.2008, zapsala panička

Tak nám šel dneska rozvoz hezky od ruky, až nám vybyla hodinka na malou prochajdu. Prošli jsme se podél Berounky a ťapali a ťapali, až jsme doťapali málem do Srbska... až u lomu Alkazar jsem si uvědomila, že se musíme taky vrátit :) Více zde ->>.
 LOVECKÝ VÝCVIK


17.2.2008, zapsala panička

Dnes jsme se zúčastnili tréninku pod hlavičkou DUMMYSPORTU u Staré Boleslavi. Pilovali jsme problémovou chůzi u nohy a také aport. S tím se ovšem Žufrik moc nepředvedl, protože místo dummíků se používaly tenisáky, takže to bral spíše jako hru. Více zde ->>.
 PROCHAJDA K BUBOVICKÝM VODOPÁDŮM


16.2.2008, zapsala panička

Původně to měla být procházka podél Berounky s pár pejsky. Účast nakonec čítala asi 17 pejsků, tak jsem zamířili do klidnější oblasti, k Bubovických vodopádům. Několik pejsků si dalo i přespolní běh za srnkama, překvapivě mezi nimi nebyl Žufrik! Více zde ->>.
 1. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO


9.2.2008, zapsala panička

Tak jsme zase jednou vyjeli pokoušet štěstí na psím modelingovém poli. Pravidelně jsme trénovali, tak jsem doufala, že kůzlečí výstup se již nebude opakovat. Drahé tety :) si Žufrika navíc vzaly do parády, domluvily mu a prostřihly zimní kabátek. Pokračování zde ->>.
VÝSLEDKY RTG VYŠETŘENÍ NA DYSPLAZII


2.2.2008, zapsala panička

Dysplazie byla u psa poprvé popsána ve 30. letech a i dnes představuje nejčastější onemocnění pohybového aparátu psovitých šelem. Dysplazie je dědičně podmíněný chybný vývoj kloubů. Jedná se o vývojové, nikoli vrozené, onemocnění s polygenní dědičností. Na jeho vzniku se podílí kromě dědičnosti, která je dána genetickou informací, i faktory vnějšího prostředí, jako je výživa či dostatečný pohyb. Vzniká při nesprávném vývoji hlavice a jamky a nebo při laxním (volném) uložení hlavice v kloubní jamce. V obou případech dochází k nefyziologickému uložení kloubu v jamce, což má za následek nevhodný pohyb kloubu a vzniku dalších degenerativních změn na kloubu a jeho okolí (artritidy). To se však Žufrika netýká! Výsledky rtg vyšetření potvrdily zdravý vývoj. Jak DKK tak DLK je negativní, tedy 0/0! K nádhernému výsledky jistě přispěly i dlouhé procházky lesem a časté plavání.
 PROCHAJDA PROKOPSKÝM ÚDOLÍM


13.1.2008, zapsala panička

V neděli se nám podařilo vytáhnout na prochajdu i páníčka!!! A tentokrát jsme šli s partičkou ze cz-pes.cz. Ledovku jsme pro dnešek vyměnili za bahýnko, ale v zakrytých úsecích byl ještě led, tak jsme moc daleko nedošli. Fotky zde
 RETRÍVŘÍ POCHOD DIVOKOU ŠÁRKOU


12.1.2008, zapsala panička

Tento víkend se nám sešlo hned několik akcí. V sobotu jsme se vydali s partičkou ze zlatyretrivr.cz do Šáreckého údolí. Sešlo se nakonec 12 čtyřnožců a jen samí zlaťáci! Byl to pro nás první výšlap s tolika retrívry pohromadě. Více zde ->>.
POKUS O ÚTĚK ... za paničkou...


8.1.2008, zapsala panička

Žufrik obvykle jezdí se mnou jako závozník, hlídá auto i mne :) Občas ho ale nechám hlídat základnu, zvlášť v letních vedrech je mu tam lépe než se mnou v autě. Má tam svoji boudu, vodu, hračky, v létě stín. Teď hromady sněhu! Včera tam strávil asi 5 hodin sám. Dnes bylo ale vše jinak. Vracím se z trasy a šok! Žufrik na mne čeká u hlavní brány. Páni! Ještě že bylo výjimečně zavřeno. Překonal dva ploty! A pak jsme spolu vyfotografovali rekonstrukci útěku.
KONEČNĚ SNÍH


6.1.2008, zapsala panička

Já vím, že někde mají sněhu asi po krk, ale tady v Praze bývá jen poprašek (ale na kalamitní stav to stačí :) ) Takže když konečně napadl toužebně očekávaný decimetr, hurá do "závějí". Samozřejmě jsme trochu pomohli vyrobit větší závěje a to usílí, které Žufrik vynaložil na opětovné rozhrabání, by mu mohl závidět leckterý lavinový pes! Škoda jen, že se sluníčko neukázalo, jistě to byl na dlouho poslední sníh. Hold budeme muset za sněhem my. Fotky laviňáka zde.

                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží