Žufrik&Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik+Busty
Žufrik&Busty


ZIMNÍ VÝLETÍK NA BUBOVICKÉ LEDOPÁDY
30.12.2009, zapsala panička

Během noci příroda vykouzlila nádherný zimní kabátek. Při dnešní prochajdě jsme aspoň mohli mít pocit, že je opravdu zima, i když sněhová nadílka postupně roztávala. S našimi kamarádkami Ivčou s Beou a Luckou s Benjim jsme vyrazili na předsilvestrovskou prochajdu. Vydali jsme ze Srbska kolem Bubovických vodopádů, přes Propadlé vody na Hostím a zpět do Srbska. Kluci se řádně proběhli, začmuchali, vyváleli, paničky poklábosili, že ani cestu nevnímali. Takže jsme dvakrát šli někam jinam, než jsme původně zamýšleli, ale zase jsme se dostali na krásnou vyhlídku. Busty strčil do kapsy oba lovecké psy, když si našel a hrdě přinesl srnčí shoz a nikomu ho nechtěl dát. Byla to moc příjemná prochajda. Pár fotek nalezenete jako obvykle na rajčeti.

RETRÍVRA BAVÍ VŠE, CO DĚLÁ SE SVÝM PÁNEM
25.12.2009, zapsala panička

Podle zaručených zpráv z agentury JPP Žufrika týrám pohybem. Spousta lidí, co ho nezná a viděla ho prvně, ho zas polituje, že má málo pohybu... A přitom lovecký pes musí mít dobrou fyzičku a pohyb k němu neodmyslitelně patří. Retrívři byli vyšlechtěni jako přírodní psi. Byli a jsou pokládáni za společníky pro osamělé lovce, za asistenty, a také za pohledné pracovité psy. Retrívr vykoná vše, k čemu je vycvičen, a jakákoli aktivita v přírodě je pro něj tou nejlepší odměnou. Jen několik plemen oplývá takovu schopností výcviku a přizpůsobivostí. Odlišnost budí závist a proto asi neustále některým lidem vadíme. Přitom je to jen krásný příklad, co všechno tohle úžasné plemeno dokáže. Zde je hokus pokus o záznam z jízdy na kole se Žufrikem po dvou měsících nepravidelných tréninků. Radost kluci dávají najevo, jen když kola vidí! Klik na youtube.

KONEČNĚ SNÍH...
20.12.2009, zapsala panička

I v Praze je konečně trochu sněhu, hotová kalamita, u muzea skoro 4 centimetry! Během několika dnů ale sněhová nadílka roztaje a zase budeme samý bláto...Kluci si sice letos už prvního sněhu užili při Fryštáckém dogtrekkingu, ale pokaždé z něho mají znova a znova radost. Pár zimních momentek najdete na rajčeti otevře se do nového okna.

ZÁVODY PSÍCH SPŘEŽENÍ ŠKVOŘETICE
6.12.2009, zapsala panička

Opět jsem se Žufrikem doprovázeli Bustyho s páníčkem na závody a také jsme se aktivně účastnili. Trať měřila 8,4 km, vedla lesními a polními cestami s mírným převýšením a několika trochu většími bahenním loužemi. Na několika místech pořadatelé dokonce trať vysypali pilinami, takže paráda. Pokračování najdete v bikejöringu.

ČIPEROVI JSOU TŘI ROKY
4.12.2009, zapsala panička

Dnes jsou to už tři roky, co se Žufrik narodil. Doživotní čekatel šampionátu krásy, věčné štěně a mazel, nejlepší zlatý retrívr dogtrekkingu a pomalu mohu říci i bikejöringu, chichi. Kéž ho dál provází pevné zdraví (veterinář z nás fakt nezbohatne), neutuchající elán a síla.

JAK ZLATÝ RETRÍVR K BIKEJÖRINGU PŘIŠEL
2.12.2009, zapsala panička

K bikejöringu jsem se Žufrikem přišla jako slepý k houslím. Se Žufrikem jsem to zkoušela prvně někdy v jeho 16 měsících a po dvou pokusech toho zanechala, neboť zas takový sebevrah nejsem a ručičky mám jak hůlčičky a lehko se lámou. Tehdy jsem chtěla docílit jen toho, aby spokojeně běžel vedle kola...
Mezitím jsme se pustili do dogtrekkingu, kde si Žufrik osvojil práci na postroji a namakal svaly. I když je to věčné štěně, je lépe ovladatelnější a jsme naladěni na stejnou vlnovou délku, rozumíme si i beze slov. Tak jsem prostě jednoho dne téměř vsadila, že když půjde Broněk s Bustym trénovat, budeme je doprovázet, a to taky na kole. Broněk moc nevěřil... Pokračování najdete v bikejöringu.

PROKOPSKÝM ÚDOLÍM NA DĚVÍN
29.11.2009, zapsala panička

Po dlouhé době se nám opět zachtělo společného venčení s Hafanama z Berounska. Destinací ale byla Praha, konkrétně Prokopské údolí. Trasu jsme původně zamýšleli kočárkovou, ale jelikož nakonec žádný kočárek nejel, operativně jsme změnili trasu. Na začátku tak hned čekal pro účastníky test zdatnosti v podobě překonání výškového rozdílu, který ale všichni zdárně zvládli. Počasí se na poledne vybralo a připravilo nádherné výhledy na Prahu. Koho by napadlo, že se budeme moci koncem listopadu slunit na louce?! Fotili jsme o stošest, tak jukněte na podzimní pohodu sem otevře se do nového okna.

ROZTOCKÁ PROCHAJDA
21.11.2009, zapsala panička

S vršícími se problémy kluky nějak šidíme s procházkami a návštěvníky našich stránek zas o častou fotodokumentaci. Ono taky počasí v Praze moc fotografům nepřeje, druhým měsícem stále zataženo, mlhavo, nevlídno. Tenhle týden párkrát sluníčko vystrčilo paprsky, tak jsme se hned snažili nalapat do zásoby nějaký vitamín D. A že si to kluci náramně užívali, jukněte sem otevře se do nového okna.

VETAMIX CUP TOČNÍK
15.11.2009, zapsala panička

Závody psích spřežení na suchu pořádaných každoročně na Točníku se letos poprvé konaly pod názvem VETAMIX Cup. Startovalo se ve všech kategoriích na sprintové a midové délce.
Busty byl řádně natěšený, na startu opět neudržitelný. Nadšení mu ale nevydrželo celou trasu, ale co bychom chtěli, vždyť je to ještě puberťák. Trať byla náročnější, kopcovitá. Tentokrát to oba zvládli bez karambolu a do cíle dorazili po půl hodince. Poslední, ale celí. Pokračování najdete v bikejöringu. Fotky najdete na rajčeti otevře se do nového okna.

VÝBORNÝ CAJC BOB 4.BIG NON FCI  MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA LETŇANY
7.11.2009, zapsala panička

Na mezinárodní výstavu psů v Praze Letňanech jsme vyrazili jen já a Busty. Posouzení bylo rychlé, na řadu jsme přišli hned úderem deváté hodiny. Posuzovala paní Holmerová, Busty se jí moc líbil, jen mu vytkla trochu hubenější kondici. Obdrželi jsme V1, CAJC!. V následných kolečkách jsme získali titul Vítěz Prahy a ...BOBa! Čekání na odpolední soutěže jsme si zkrátili okukováním stánků a poklábosením se známými. Moc ráda jsem vás všechny viděla!
Pokračování najdete ve výstavách.

 VOLNÁ ŠTĚŇÁTKA ČECHOHORÁKŮ
2.11.2009, zapsala panička

V chovatelské stanici z Bártova háje se 20.9. narodilo pět pejsků a dvě fenky. Otcem vrhu je JCh CZ a SK Dag z Pixáku, matka JCh CZ a SK Belisa Ledová bouře. K dnešnímu dni jsou ještě volní dva kluci, žlutý a černý, a žlutá fenečka! Jukněte na chlupaté kuličky a nechte se zlákat tímto nádherným národním plemenem. Pro případné info kontaktujte přímo Hanku Motyčkovou z chovatelské stanice.

 CAJC 2.BIG JUNIOR  VÝSTAVA PLEMEN FCI NEUZNANÝCH
31.10.2009, zapsala panička

Výstava pro plemena FCi neuznaná se konala na Krásné Louce v Mladé Boleslavi. K vidění byla především národní plemena pražský krysařík, český strakatý pes, chodský pes, český horský pes, ale i leopardí psy či sibiřský husky, kteří zde měli speciální výstavu.
Busty se vystavoval ve třídě mladých a v perné konkurenci sebe samotného vybojoval konečně V1, CAJC. Následně získal i ocenění nejlepšího mladého z plemene. Jen ten postoj a soustředění musíme vypilovat, Bustyho více zajímala silně voňavá fenka za kruhem. I přesto jsme v odpoledních soutěžích vybojovali 2.místo nejlepšího mladého psa výstavy! Posudek naleznete zde.

 PODZIMNÍ ZKOUŠKY MALEŠOV
28.10.2009, zapsala panička

Zkoušky jsou od slova zkoušet, zkusit. A tak jsem naši dvojku přihlásila. Žufrik je ale jiného názoru. Jeho velká svobodomyslnost je proti jakýmkoli zavedeným pravidlům a zkouškám.
Po slavnostním zahájení jsme byli rozděleni do několika skupin, protože se účastnilo přes 60 pejsků! Žufrik si svou skupinku řádně očichal a hned se začal klanět psím fešandám. Ostatní jen nevěřícně kroutili hlavou nad "tříletým štěnětem". Pak jsme auty přejeli na samotné místo zkoušek. Pokračování hledejte v sekci lovy beze zbraní.

  FRYŠTÁCKÝ DOGTREKKING   
18.10.2009, zapsala panička

Poslední dogtrekking sezóny v rámci mistrovství ČR sekonal v Držkové u Fryštáku. Počasí posledních dní barevný podzim zrovna nepřipomínalo a všude bylo plno sněhu. Konečně nějaký extrém. Pořadatelé se nad námi dokonce slitovali a nabídli dvě varianty malého zkrácení. Pokračování vyprávění najdete v toulkách a vandrech Fotky z trasy najdete na rajčeti otevře se do nového okna.

VROUTECKÝ SPRINT
11.10.2009, zapsala panička

Busty má za sebou svůj první závod. A páníček taky. Závod se konal u Vroutku poblíž Podbořan. Pořadatelé vykouzlili na louce nádherné zázemí a účastníci vytvořili bezvadnou přátelskou atmosféru. Jezdilo se na dvě kola, zde mělo jedno kolo délku 5,5 km. Startovalo se v mnoha kategoriích, Broněk s Bustym v kategorii bikejöring muži. Trať vedla po lesních a polních cestách, byla měkká, nenáročná, ideální pro naše dva začátečníky. Pokračování najdete v bikejöringu. Fotky najdete na rajčeti otevře se do nového okna.

VIDEOZÁZNAM JÍZDY ZRUČNOSTI NA TRUCKFESTU
1.10.2009, zapsala panička

Tak jsem se poprala s několika gigabytovým videem a ostřihla naši jízdu zručnosti z letošního Truckfestu. Článek z akce najdete zde o několik řádků níže a slibované video na youtube.

  DOGTREKKING KRAJEM OTY PAVLA   
28.9.2009, vytlapkal Žufrik

Nazdar roštěnky. Po dlouhé době mě pustili ke klávesnici a můžu vám přetlapkat, jaké to bylo na treku. Díky shodě termínů jsem se k mému potěšení vyvléknul z klubové výstavy retrívrů a hurá do lůna přírody, do Křivoklátských lesů. Téměř celou trasu mám pročmuchanou díky našim procházkám a houbaření, tak jsem si říkal, jaký to bude bájo. Páníček s puberťákem Bustym měli jít MID, ale nějak přehodnotili své síly a vydali se s námi na LONG. Což teda nebylo vůbec nic dobrého, protože jsem se toho otravnýho ambiciozního rychlíka nezbavil po celé dva dny.
Pokračování najdete v toulkách a vandrech. Fotky najdete na rajčeti otevře se do nového okna.

 KLUBOVÁ VÝSTAVA ČESKÉHO HORSKÉHO PSA
19.9.2009, zapsala Anička

Klubová výstava českého horského psa se konala v klidném prostředí autokempu Žíchovec u Strunkovic nad Blanicí. Účastnilo se téměř 40 jedinců tohoto národního plemene. Před samotným zahájením posuzování proběhla ještě krátká klubová schůze.
Busty se opět vystavoval ve třídě mladých. Do této třídy bylo přihlášeno 8 pejsků, ale do kruhu s námi nastoupilo jen 6. Busty krásně běhal i stál, leč když na nás přišla řada, začala ho zajímat daleko více voňavá fenka za kruhem, než paní rozhodčí. Byla to škoda, protože paní rozhodčí se Busty velmi líbil, a předvedení jsme si tak pokazili. I tak jsme obdrželi výbornou.
Pokračování najdete v výstavách. Výstavní posudek naleznete v Bustyho výsledcích a fotky na rajčeti.

CZECH TRUCKFEST HRADEC KRÁLOVÉ
13.9.2009, zapsala Anička

Uplynulý víkend patřil velkým truckům a náklaďákům a všemu, co k tomu patří. Jako každoročně i letos jsme strávili druhý zářijový víkend na největším setkání autodopravců, na hradeckém letišti. Žufrik už takového akce zná, troubit vedle něj můžete o stošest, hlavně, že je s námi. Busty se aklimatizoval velmi rychle, zvláště po té, co zjistil, že výraz č. 6 "Už týden jsem nejedl" zabírá na většinu účastníků.
Já s přítulou jsme se snažili i na poli závodním, leč letos jsem s mrazáčkem ostrouhala, v mé kategorii startuje čím dál více nových a lehčích aut. V jízdě zručnosti jsem se umístila asi na 10. místě, ale o co pomalejší jsem byla, o to atraktivnější jízda byla pro diváky, kterým naskakovala husí kůže. Doufám, že slibované video bude a budu vám ho moci naservírovat. Přítula vyjezdil v jízdě zručnosti 3. místo a dokonce jeho Cargouše ocenili jako 3. nejhezčí náklaďák! Sbírku pohárů jsme tak o dva kousky rozšířili. Kéž by taky psí kluci přispěli někdy nějakým pohárkem...Na fotky můžete juknout sem.

EPIZODA S KLACKEM  
10.9.2009, vytlapkal Žufrik

Štěknu vám, že to s tím puberťákem nemám vůbec lehké. O jídlo musím bojovat, o místo v pelechu, v koupelně, na balkoně... klacky mi bere a pak mně s nima provokuje! Ještě že mám svatou trpělivost s mrňatama...provokuje, ale jak správně ohlodat na jemné třísečky pořádný polínko, to abych ho učil...

Epizoda s klackem

LÉTO U VODY  
4.9.2009, zapsala panička

Léto nám pomalu končí, ať žije babí léto! Strniště zalitá zlatým sluncem lákají k toulkám a fotografování. Podzimní slunce vytváří totiž neopakovatelnou atmosféru. V zásobě mám ale ještě pár nepublikovaných fotosérií z parného léta u vody. Jak si kluci užívali jedno ráno u vody jukněte klinutím na film

Léto u vody

  DOGTREKKING STEZKOU VLKA   
30.8.2009, zapsala panička

Máme za sebou další z řady závodů v rámci mistrovství ČR, Stezkou vlka. Jako jediný závod se pořádá s povinným bivakem. Prvně se vydal na dlouhou trať i náš čechohoráček a s páníčkem si vůbec nevedli špatně.
Základní tábor byl v areálu hotelu Otakar v Hamrech u Svojanova. Na pátek předpovídali rosničky pařák a pařák tedy byl pěkný. Už krátce po startu v 8 hodin se začínáme potit. První 3 kilometry jdeme po asfaltu a pak hned do krpálu... hezký začátek. V polích je šílené dusno a tak hned na 13. kilometru využíváme občerstvení u Kličků, kde je pro pejsky připravena i sprcha :)
Pokračování najdete v toulkách a vandrech. Fotky z trasy najdete na rajčeti otevře se do nového okna a přesné výsledky najdete u kluků v jejích sekcích.

  JIZERSKOHORSKÝ DOGTREKKING   
22.8.2009, zapsala panička

V Jizerských horách jsem strávila třetinu svého života, navíc jsem tuhle oblast protoulala pěšky i na kole, včetně sousedních Krkonoš a Lužických hor. Proto jsem ani chvilku neváhala a bylo rozhodnuto, že jedeme. Jednalo se o 1. ročník Jizerskohorského dogtrekkingu, se základnou v Českém Šumburku u Tanvaldu. Pokračování najdete v toulkách a vandrech. Fotky z trasy, základny i druhého dne naleznete zde otevře se do nového okna.

VODĚRADSKÉ BUČINY aneb MÁME DOMA SKOKANA
15.8.2009, zapsala panička

Plány na tenhle víkend se měnily jak dubnové počasí. Výcvikový tábor, dogtrekk, výšlap s přáteli, pak narychlo na lovecký zkoušky, pak do práce a nakonec nic... Tak jsme si přispali a na odpolední prochajdu ve vedru vybrali hluboké lesy Voděradských bučin a sedmi rybníků. Z krátké prochajdy nakonec bylo 25 kilometrů. Prošli jsme kolem Jevanských rybníků, přes Černé Voděrady na Ondřejovskou hvězdárnu. Prohlídli jsme si arboretum, občerstvili a vydali se zpět z rozpálených polích do hlubokých lesů.
Kluci se vyráchali v každém rybníce. Busty nás opět překvapil něčím novým a začali jsme přemýšlet, zda při nějaké bouřce nedošlo k výměně jejich plemenných já... Busty totiž metal do vody skoky daleké i vysoké a náramně si to užíval. Ostatně párkrát se mi ho podařilo zachytit, tak jukněte sem otevře se do nového okna.

FOTOGRAFOVÁNÍ  
12.8.2009, zapsala panička

Fotografování je mojí oblíbenou činností, zvláště po vynálezu digitálního zařízení :) Nemám žádný profi foťák, ale obyčejný poloautomat Kodak starý 4 roky. Žádný živý náhled, žádný sekvenční focení... V dnešní moderní době je to už takřka veterán. Jsem ráda, že se mé výtvory líbí i ostatním. Také posílám mé úlovky do nejrůznějších soutěží. Po více jak 15 letech se moje fotka objevila opět v novinách! Zelinářům z rajčete se zalíbila momentka z našeho posledního treku, kde si Terezka Cedriková pochutnává na poháru. Kdo si nás v novinách nevšiml, ten se může juknout sem otevře se do nového okna. Jo, člověk se musí umět radovat i z drobností :).

  STOPOU STREJDY ŠERÁKA   
2.8.2009, zapsala panička

Tento víkend jsme se zúčastnili údajně nejnáročnějšího dogtrekkingového závodu v rámci mistrovství ČR. Trasa byla dlouhá 101 km a vedla hornatými oblastmi a často záplavami poničenými cestami Jeseníků. Netrápili nás ani tak kopce, jako vedro. Přesto jsme dokázali dojít v relativně krásném čase, bez bolestí a do cílové rovinky hrdinně doběhnout :)
Startujemem krátce před půl devátou a prvních 7 km nás doprovází přítel s Bustym, kteří se pak vrátili do tábora, aby na nás čekali kdesi na trase. Před Vražedným potokem docházíme Terezku s Cedrikem. Pokračování vyprávění najdete v toulkách a vandrech Fotoreportáž naleznete jako obvykle na rajčeti otevře se do nového okna.

    O VÝŠLAPU NA LYSOU HORU, NOČNÍM ZÁVODĚ A VÝSTUPU NA ROHÁČSKÉ PLESA aneb JAK DAROVAT MODRÉ Z NEBE
27.7.2009, zapsala panička

Na pátek nám oboum výjimečně vyšlo volno a tak jsme vyrazili do Beskyd už po ránu. V Ostravici jsme tak mohli podniknout před plánovaným nočním závodem ještě výšlap na Lysou horu. Byla jsme tam sice už dvakrát, ale ani jednou jsem nic neviděla. Jednou byla mlha, po druhé zas sněhová fujavice. Dnes byla dohlednost přes 100 km, takže vysílač za zády jsem opravdu nepřehlédla. Fotky z pátečního výšlapu a závodní momentky z Night Trailu najdete tu a vysokohorskou romantiku z Roháčských ples naleznete tady otevře se do nového okna.

NVP MLADÁ BOLESLAV  
18.7.2009, zapsala panička

Původně byla plánovaná účast pro Bustyho. Busty musí ale v prvé řadě řádně zmohutnět. A dle mnoha lidí má mít více pohybu, což ale nechci akceptovat vzhledem k jeho věku a neustálému růstu. Pohybu má více než dost a basta.
Na výstavě tedy naši smečku zastupoval Žufrik, pro jehož účast jsem se nechala přemluvit, vždyť je přece prý tak krásný, bylo by škoda loňského CACíka zahodit...Budiž. Žufrik nastoupil ve třídě otevřené, kde bylo přihlášeno 9 pejsků. Posuzoval pan Hampl a pěkně z ostra. Udělil 3xD, 5xVD a jen jedno V, bez titulu... Nakonec jsme si vyběhali čtvrté místo...
Po dlouhé době jsme se zase viděli s Wendy, ségrou Žufrika a také s Argem z Liblickým rákosin. To je taky takovej čipera jako Žufrik :) A tentokrát máme z výstavy i fotky! Co páníček nafotil můžete zkouknout ve fotoboudě nebo přímo tady otevře se do nového okna.

BUSTY PROFESIONÁLNÍM ZÁVOZNÍKEM  
14.7.2009, zapsala panička

Většina z vás ví, že auto jsou náš druhý domov, naše druhá láska. A pejskové v tom jedou s námi :) Skrytou kamerou jsem zaznamenala, v jakého profesionálního závozníka Busty vyrostl a že by se klidně mohl živit jako vyhledavač drog... no... spíše masa :) Jukněte do fotoboudy nebo přímo sem otevře se do nového okna.

BUSTY REMORKÉR  
6.7.2009, zapsala panička

O prodlouženém prázdninovém víkendu jsme vyrazili k vodě a já samozřejmě s foťákem. Z nastřílených fotek jsem pak sestavila fotoseriál s komentářem :) Kluci si vyzkoušeli aporty, dálkové plavání a Busty nás překvapil taháním ve vodě, hotový remorkér. Posuďte sami ve fotoboudě nebo přímo tady otevře se do nového okna.

VÍTACÍ ŽUFRIK  
29.6.2009, zapsala panička

Množství informací mě donutilo trochu poupravit menu a trochu to tu "pozlatit". Přibyla sekce Z médií, kam jsem umístila oskenované články se zmínkou o nás nebo o našich plemenech.
Občas si říkám, že sem napíšu první poslední a že tak každý čtenář o nás musí vědět úplně všechno. Pokračování najdete zde

  PODBOŘANSKÝ DOGTREKKING & SLAVNOSTI   
21.6.2009, zapsala panička

Tak jsme měli všechno pěkně naplánované, a nakonec jsme měli šílenou honičku. Jak už to tak bývá, nejvíce práce je, když to nejméně čekáme a hlavně chceme. A tak jsem ve čtvrtek musela stihnout dvě rozvozní trasy, dojet do Podbořan a Broněk se ještě večer vracel a jel nakládat zboží do Jeseníku. Přišel tak ke slovu starej dobrej stan z roku 1961! Žufrik spal venku a hlídal. Hlídal i svoji misku. Večer totiž granule nedojedl a v noci se pak divil, co za pichlavé kuličky se mu hrne do misky. Článeček najdete zde Fotky s obvyklým komentářem ve fotoboudě nebo přímo zde otevře se do nového okna.

 NVP KLATOVY a PROCHAJDA OKOLÍM HAVLOVIC
6.6.2009, zapsala panička

Národní výstava psů v Klatovech se konala po 7 letech. Kruh jsme měli na altetickém stadionu na krásném pažítku se spoustou volného prostoru v okolí. Vystavoval se opět pouze Busty. Posudek jsme tentokrát vyběhali nádherný s výjimkou rozhozené mechaniky běhu, prostě mimochodu. Takže opět VD. Na výstavě jsme se potkali s Ivankou a Ájou a hlavně s Blankou, paničkou Badyho Jenčíkův Les. Bady je otcem našeho Bustyho.
Přijali jsme její pozvání do Havlovic, kde jsme si udělali několikahodinovou procházku lesem. Mít takový les i s několika rybníky hned za domem, nádhera. Po procházce jsme ještě dostali jahodové knedlíky, z kterých mám boule za ušima ještě teď. Bylo to moc příjemné odpoledne a doufám, že si ho někdy zopakujeme. Na fotky můžete juknout do fotoboudy nebo přímo sem otevře se do nového okna.

 SPECIÁLNÍ VÝSTAVA ČHP LYSÁ NAD LABEM
6.6.2009, zapsala panička

S naším vyžletem jsme vyrazili na speciální výstavu ČHP do Lysé nad Labem. Výsledek byl dle očekávání opět VD, opět má málo pohybu. Takže ještě jedna výstava, kam je Busty přihlášený a pak tradá - až dospěje a zmohutní. Dříve to nemá smysl, je to vyhazování peněz. Alespoň jsme opět viděli naše známé, ségru Máju a další čechohoráky. Na fotky můžete juknout do fotoboudy nebo přímo sem otevře se do nového okna.

  Z TÁBORA PODÉL LUŽNICE DO TÝNA aneb PSÍ VODNÍ RÁJ  
31.5.2009, zapsala panička

Nedali jsme se odradit mnoha předpověďmi na krušné počasí a vyrazili na velký výšlap podél Lužnice. Vyráželi jsme ráno po páté hodince z Tábora a vydali se po proudu Lužnice až za Týn nad Vltavou. Rosničky se trochu spletli, a tak nepršelo, jen chvílemi mrholilo, chvílemi zas vysvitlo i sluníčko. Cesta vedla podél vody, což nejvíce ocenil samozřejmě Žufrik, který většinu času strávil v Lužnici. Visuté lávky na skalách nad vodou zvládli Žufrik i Busty levou zadní, jako celou 50ti kilometrovou štreku. Pokračování najdete zde

 MVP LITOMĚŘICE - NEJHORŠÍ VÝSTAVNÍ ZÁŽITEK
23.5.2009, zapsala panička

A je tu další z mých "pěkných" výstavních zážitků. Někdo možná řekne, nojo, opět nic nevyhrála a tak si zase stěžuje. Myslet si můžete, co chcete, ale posuďte sami, jestli je tohle běžné:
Čechohoráky měl posuzovat ing. Dostál. Před výstavou došlo ke změně na pí Košťálovou. Při hledání výstavního kruhu jsem si oběhla asi 3x celé výstaviště, až jsem ho náhodou objevila uvnitř v hale. Dorazila jsem akorát v 9 hodin. Rozbalíme základnu a jdem se projít. A jak se tak procházím, všimla jsem, že u názvu plemene něco přibylo napsaného. Kruh 28. Bez jediného slova nás v průběhu posuzování přehodili k jiné rozhodčí. Pokračování najdete zde

 Z ČERVENOHORSKÉHO SEDLA PŘES PRADĚD DO STUDÁNKY
18.5.2009, zapsala panička

Být sám svým pánem je pro mnohé velkým lákadlem. Málokdo si už ale uvědomí, že vám nikdo nezaplatí dovolenou (ani nevím, co to je), výdělky jsou značně nejisté a často malé. Volno si nemůžete udělat kdy chcete, ale podle přání zákazníků. Občas jde ale práce skloubit se zábavou...
V neděli večer jsem dodělávala resty za víkend a šla si lehnout až po půlnoci. Moc jsem toho ale nenaspala, po hodince zvonil telefon. Zakázku bereme. Ve dvě už stojíme pod rampou a ve tři vyrážíme směr Jeseníky. Prvně jedeme cargem celá smečka! Pokračování najdete zde

 KAMIONSHOW HOŠKOVICE
16.5.2009, zapsala panička

Po delší době jsem opět zavítali na letiště plné kamionů, náklaďáků, dodávek, prostě dospělých aut :) Konečně jsem poznala spousty lidiček z truckfóra osobně, ale každý by měl mít pro příště na tričku svůj avatar a nick :)
Já jsem se letos prvně soutěží s autem neúčastnila, po vzoru kovářovic kobyly, co chodí bosky, jezdím se špatnou spojkou a ničit ji na sprintech nechci. Tak jsem se alespoň zúčastnila koulení dakarské pneumatiky. Ženskou kategorii jsem v tvrdém boji sama se sebou vyhrála. To Broněk lítal na sprintech, na zručnosti ničil pneumatiky a řádil, co mu Cargoušek stačil. A vyjezdil si ve své kategorii druhé místo a uznání mnoha přihlížejících. Fotek je vskutku požehnaně, jukněte do fotoboudy nebo přímo sem otevře se do nového okna.

  JEDNOOKÝ VLK aneb PAMPELIŠKY KAM SE PODÍVÁŠ   
19.4.2009, zapsala panička

O prodlouženém víkendu jsme se vykašlali na výstavy a vydali se do lůna přírody, na Žďárské vrchy. Zúčastnili jsme se dalšího závodu v rámci Mistrovství ČR v dogtrekkingu, Jednookého vlka. Článeček najdete zde a fotky s obvyklým komentářem ve fotoboudě nebo přímo zde otevře se do nového okna.

 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LETŇANY
2.5.2009, zapsala panička

Busty předevčírem dovršil 9. měsíc a tak se dnes prvně prezentoval ve třídě mladých. Místo v 9 hodin nás vzali na řadu až jako poslední. Náš doprovod v podobě přítuly se Žufrikem se řádně nudil a oba byli pěkně otrávení. Po 13. hodině (po 50 posouzených psech) konečně přicházíme na řadu. Obíháme kruh a zastavujeme se u rozhodčího. A teď se držte. Pan rozhodčí se mně ptá, co je to za třídu?! Pokračování článku najdete zde.

    KRUŠNOHORSKÝ DOGTREKKING
aneb RAINDROPS KEEP FALLING ON MY HEAD
19.4.2009, zapsala panička

O víkendu jsme se zúčastnili Krušnohorského dogtrekkingu. Počasí bylo opravdu krušné, ale se Žufrikem se nám nástrahy přírody podařilo překonat a zdárně dorazit do cíle 96 km trasy. Reportáž najdete zde a fotky naleznete ve fotoboudě nebo přímo zde otevře se do nového okna.

 VESELÉ VELIKONOCE
13.4.2009, zapsala panička

Po taktické změně plánů na víkend jsme nakonec v sobotu vyrazili s Hafanama z Berounska na Křivoklát. Sešlo se 17 pejsků všech možných plemen a ještě více lidiček. Z Křivoklátu jsme šli přes Brdatku do Zbečna. Berounku jsme samozřejmě neminuli bez toho, aby se psiska nevyráchala a řádně nezaplavala. Kdo byl plavcem dne? Pokračujte do výletů.

 LÉTO JE TU?!
4.4.2009, zapsala panička

Sluneční paprsky posledních dní nás příjemně naladili na letní notu. Ve čtvrtek jsme zajeli na Ovčáry a mohli tak začít učit Bustyho plavat. Díky zimnímu období jsme to ještě nezkoušeli. Busty měl z vody děsnou radost a cválal jak neposedné hříbě a schválně cákal a cákal. I válet v písku jako Žufrik se stihl naučit. V pátek jsem se po práci zastavili se Žufrikem u Sázavy a vyšlápli jsme si na Zbořený Kostelec. Obloha azurová, 25 stupňů, léto je tu! A dnes jsme si vyjeli na zříceninu hradu Hazmburk. Bylo opravdu letní počasí, takže kluci si šlapali na jazyk a vyhledávali kousek stínu. Takže jsme si z vrcholu vyhlédli rybník a hurá k němu. Busty plave!
Fotodokumentaci najdete tradičně ve fotoboudě nebo přímé linky zde: Ovčáry, Zbořený Kostelec otevře se do nového oknaa Hazmburk otevře se do nového okna.

 ZA POVIDLOVÝM KOLÁČEM
28.3.2009, zapsala panička

Tak nás všichni nalákali, že si půjdou do Benešova pro povidlový koláč, až jsme šli nakonec sami. A jelikož s námi šel páníček zotavující se po operaci, zvolili jsme 15 km trasu. Ta se nakonec ukázala jako 19 km :) Páníček si dal hned na první kontrole občerstvení, kytárka hrála, sluníčko svítilo, pohodááá. Výletík to byl krátký, což Žufrik dal jasně najevo svům nechutenstvím vlézt při odjezdu do auta... jako ostatně téměř vždy, když se vracíme z přírody. Pár skromných fotek najdete ve fotoboudě nebo přímo zde.

 PROCHAJDA KLÁNOVICKÝM LESEM
23.3.2009, zapsala panička

Dnes jsme vyrazili na krátkou prochajdu se ségrou Wendynou a Majkýskem a jeho smečkou! Dlouho jsme se neviděli, probrat jsme stejně nestačili všechno, ale hlavně že se psiska vyběhala (a že si dala záležet). Pár fotek najdete tradičně ve fotoboudě nebo přímo zde.

 Z KRALUP DO TRÓJE
21.3.2009, zapsala panička

V poledne nás páníček vyvezl do Kralup nad Vltavou a do večeře ať jsme zpátky :):) Byli, večeři jsme stihli. Štrádýrovali jsme si to podél Vltavy, jen u Máslovic jsme si udělali odbočku po staré červené a na Máslovickou naučnou stezku. Pak jsme dál pokračovali po transevropské turistické magistrále plné cyklistů, bruslařů a procházkářů. Mezi těmi všemi jsme my dálkoplazi působili trochu divně. A doťápli jsme až do Tróje. Fotky najdete tradičně ve fotoboudě nebo přímo zde.

 Z LODĚNIC PŘES KARLŠTEJN DO RADOTÍNA
15.3.2009, zapsala panička

V neděli jsme vyrazili s Luckou a Benjim na další etapu okolopražského okruhu. Zelený anděl nás vysadil v Loděnicích a odtud jsme pokračovali po svých směr Karlštejn. Cestou jsme odbočili prohlédnout si skanzen Solvayovy lomy, kde se těžil vápenec a dnes je zde muzeum ve volné přírodě. Další zastávka byla Bubovické vodopády, kde se vyřádili hlavně Žufrik s Bustym, jakožto skalní osadníci a psí kamzíci. Za Karštejnem jsme chtěli udělat fotografickou pauzu, ale Žufrik focení bojkotoval a Benjiho i Bustyho k bojkotu strhnul... Fotograf to má někdy těžké. Pokračujeme dál do kopce, a zase z kopce a zas do kopce...až se před námi objevil výhled na Berounku a cíl naší cesty - Radotín.
Žufrik dnes naučil Bustyho další super potřebnou věc, a to válendo grando. Této bohulibé činnosti se pak věnovali oba společně. Fotky najdete tradičně ve fotoboudě nebo přímo zde.

 ÚDOLÍM PRAŽSKÉ ROKYTKY
13.3.2009, zapsala panička

Tak dlouho jsme se Žufrikem toulali přírodou, až se v něm probudili tulácké geny. Nebo volání divočiny? Jak může, bere z oplocenky nohy na ramena a chrtím během mizí v dáli. Omluvou mu zatím je to, že se dokázal zatím vždycky vrátit. A tak jsme dnes z práce nejeli autem, ale hezky pěšky podél Rokytky.
Cestou nechyběla městská "romantika" v podobě dálničního obchvatu, zábor veřejné cesty či novodobé zástavby, které nám několikrát překřížily cestu, takže místo lesní cestičkou jsme se brodili stavebním bahnem. To abychom nezapomněli, že jsme v Praze. Ale i v Praze se najde kus přírody. Zatím. Porkačování ve výletech.

 ÚDOLÍM KAČÁKU
7.3.2009, zapsala panička

S naší výletnickou partičkou jsme tentokrát vyrazili na výlet údolím legendární trampské říčky Kačák. Kačák je místní název pro Loděnici nebo také Loděnický potok či Kačický potok. V létě je to malinkatý potůček, ale v předjaří se dá sjíždět i na kanoích. Potok byl místy značně širší a přítoky se rozlívaly po přilehlých loukách. A tak jsme se brodili...to s nadšením přivítal snad jen Žufrik s Bustym... Benjimu se to vůůůbec nelíbilo. Cedrikovi to bylo nejspíš jedno, a tak si hleděl více poletuchy Bustyho a nešťastná panička skončila ve vodě. Alespoň nebyla nuda! Pokračování ve výletech.

 NOVÉ FÓRUM
3.3.2009, zapsala panička

Každá firma má svoji internetovou prezentaci. Mladá generace má své osobní stránky a zvesela bloquje. Doba je tak daleko, že i každý správný pes má svůj netový deníček. Ano, my k těm šílencům taky patříme. Ba co víc, panička po několik večerů ťukala do písí a je z toho forum.zufrikteam.cz ! Komůrku na kávičku zde mají i naši kamarádi Hafani z Berounska a Dogtrekkaři z Prahy. Jednou velkou místnost jsme věnovali českému horskému psu. Přijďte k nám pokecat do ŽUFRIKOVY KrAFÁRNIČKY, domluvit se na vycházce, pokecat, postěžovat si, poradit...

 CVIČÍM, CVICÍŠ, CVIČÍME
2.3.2009, zapsala panička

Busty už chodí do mírně pokročilých mrňat, kde patří k nejmladším i nejšikovnějším účastníkům. Pokud páníčkovo zdraví dovolí, třeba by se spolu vrhli i na nějakou zkoušku.
Já se Žufrikem jsme postoupili do pokročilých dospělých. Žufrik už bezproblémů zvládá překážky ze sportovní kynologie, 2 metry vysoké áčko i metr vysoký plot, lávku, tunel (i odpadní rouru :) ), jen na houpačce musíme zapracovat na jistotě. Stále si opakuju, jaká škoda, že jsme neměli štěstí na cvičák od jeho útlého věku. O tohle všechno jsme byli ochuzeni. Ale pilně doháníme a předháníme vše!

 S HAFANAMA Z BEROUNSKA KOLEM KRUŠNÉ HORY
28.2.2009, zapsala panička

Tak dlouho jsme se domlouvali kudy vést sobotní prochajdu, až jsme se vrátili k původnímu záměru do okolí Hudlic, konkrétně jsme si dali trénink na Krušky :):) No dobře, noo, neobešli jsme Krušné hory, ale jen jednu Krušnou horu u Hudlic na Berounsku.
Šlo 15 pejsků a o něco méně dvounohého doprovodu včetně terénního kočárku. Ač všude jaro, cesta vedla víceméně sněhem. Takže někteří pejsci občas kočárku, resp. mamince vydatně pomáhali. Max se nám zamiloval do Sáry, pointři si odběhli nejmíň až na Křivoklát a Žufrik se vrátil překvapivě bez bahenního zábalu. Vyzkoušel si i skok vysoký přes překážky a bez problému prozkoumal ruiny bývalé el. rozvodny. Takže z posery nakonec vychováme záchranáře, ne?
Fotky najdete tradičně ve fotoboudě nebo přímo zde.

 DUMMY VÝLET OKOLÍM DRAHELČIC
24.2.2009, zapsala panička

Busty byl od včerejška pasován na asistenčního psa. Na páníčka totiž několik dní po operaci nemají v nemocnici místo. První dny se divili, jak se mu to hojí, a jen co ho vyhostili z nemocnice, tak se zase diví, že se mu to nehojí, jak by mělo... Stehy mu vytáhli dřív, takže je doma s otevřenou ránu, neboť se rána nehojí dle jejich představ. Z původních 3 týdnů nemocenské to vypadá nejmíň na 3 měsíce. Ať žije české zdravotnictví! Hlavně buďte zdraví, ať se nemusíte svěřit do takových rukou. Fakt sprostota.
Žufrik jel tedy se mnou na rozvoz. Během bezpečnostní pauzy jsem chtěla udělat okruh z Drahelčic přes Chrustenice do Loděnic a zpět, ale nějak jsme se zadummali, do cíle nedošli, o to více pocvičili. Fotky najdete ve fotoboudě nebo přímo zde.

 OKOLÍM ŠEMBERY
22.2.2009, vytlapkal Busty

Dnes prvně píšu do netového deníčku jáááááá, Busty! A mám tak možnost sdělit internetovému světu, jak to u nás doopravdy chodí. Kdo koho mučí, kdo je tu utiskovanej a táák. Díky přívalům mokrého sněhu nám pro dnešek zrušili cvičák, což Žufrik přivítal s nadšením. Já už méně, neboť jsem tak přišel o spousty frolíků a nenaučím se nic nového, abych ho v co nejkratší době trumfnul! Přesto jsme byli naloženi do auta a někam jeli. Cesta mi přišla dlouhá, a tak jsem se přidal k Žufrikovi, který už netrpělivě vyhlížel parkoviště a kňoural. Konečně našla panička parkoviště podle svého gusta a dveře se otevřely! Hurááááááááá! Letíme ven do sněhu, štěkáme, skáčeme, válíme se. Pokračování zde.

 POLÁRNÍ RETRÍVR aneb ŽIVOT S HYPERAKTIVNÍM PSEM
18.2.2009, zapsala panička

Společenský, klidný, vyrovnaný, lovecký, vítací, hravý... to jsou přídomky, které nejčastěji najdete ve spojení se zlatým retrívrem. Ač se jedná o lovecké, tedy pracovní plemeno, má pověst subtilního lenocha, jehož nejmilovanější místo je vaše postel. Ta ale Žufrikovi naštěstí nic neříká. Nejspíš se v něm probudily anadyrské geny dávných předků z dob zlaté horečky. Pokud nějaký den jdem na procházky "jen" po sídlišti, začíná být jak gumídek, který neví, co s nabitou energií. Nedokážu si představit, že by byl celý den zavřený doma... Pokračování zde.

.

 AKTUALIZACE
18.2.2009, zapsala panička

V uplynulých dnech jsem přesunula web na placený hosting. V souvislosti s tím je platná pouze nová doména zufrikteam.cz a je funkční i bez předpony www. Zároveň je v platnosti nová elektronická adresa tulaci@zufrikteam.cz. Pokud vám něco na našich stránkách nefunguje či se nezobrazují obrázky, napráskejte nám to do štěkací knihy!

 PROKOPSKÉ A DALEJSKÉ ÚDOLÍ
15.2.2009, zapsala panička

Praha má 11 přírodních parků. Nejmladším přírodním parkem v Praze je Prokopské a Dalejské údolí. Je zde celá řada zvláště chráněných území, z nichž některá obsahují velmi cenné geologické profily s bohatými nálezy zkamenělin.
Naši prochajdu jsme začali na Děvíně, v místě zvaném Dívčí hrady, u vyrovnávací vodárenské věže. Je to častý cíl procházek mnoha Pražanů, ale nejspíš i toto místo (i přes NPR) jednou bude zastavěné viladomy. Pokračování zde.

JAK JSME V PRAZE POTKALI DIVOČÁKY
11.2.2009, zapsala panička

Tak jsme si dneska vyšli na běžnou procházku obvyklou trasou Xaverovským hájem. Žufrik s Bustym se honí, škádlí s klacíky a čmuchají a chytají stopy. Chumelí, nikde nikdo, kousek od nás duní jižní spojka. Najednou mně něco zarazilo. Něco na mně koukalo z houští. Asi deset metrů ode mne stál divočák jak stodola. Pokračování zde.

 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA DUO CACIB BRNO
8.2.2009, zapsala panička

Dvoudenní výstavní šrumec je za námi a nebylo co závidět. Nejprve jsme čekali u jednoho kruhu, pak u druhého, ani jsme nestihli projít v klidu stánky a podívat se i na jiná plemena. Potkali jsme pár známých, třeba Anawi, Wendy, Jacka, Sannyho, Attíka a další a další ... rádi jsme vás viděli a nové rádi osobně poznali! A jak dopadli kluci na výstavním poli?
Pokračování zde.

 ZÁVOD PSÍCH SPŘEŽENÍ DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK
1.2.2008, zaznamenala panička

Závod psích spřežení finále MČR, Evropský pohár ESDRA CUP a zároveň i Polský pohár, to vše na jednom místě, v okolí Děčínského Sněžníku. Na start se postavila asi stovka posádek z celé Evropy. Kromě spřežení táhnoucích sáně (mushing) závodili i milovníci skijöringu. Závodilo se v několika kategoriích. Uzavřená je pro severská plemena s PP a otevřená, kde startují např. ESP, ale k vidění byl i výmarský ohař či teriér. Pokračování zde.

 X. ZIMNÍ NÁRODNÍ VÝSTAVA GŁOGÓW POLSKO
24.1.2009, vytlapkal Žufrik

Druhá ze tří, resp. čtyř výstav, na které mně panička přihlásila z dlouhé chvíle koncem loňského listopadu. Prý že to musíme zkusit také jinde v Evropě :), když už hranice padly a VDčkové období mě snad opustilo a vyloupl se ze mně urostlý jedinec.
Cestou tam jsem smutně koukal ven na sněhové závěje, těšil jsem se, jak se vyhopsám, jenže když jsme dojeli na místo, vládlo tam jarní počasí. Busty s páníčkem s námi chvíli korzovali a pak zalehli, zatímco já s paničkou objevoval krásy polského Głogowa. V deset to vypuklo a my zaujali místo s výhledem na ochoze. Pokračování zde.

 XAVEROVSKÝ HÁJ
19.1.2009, zapsala panička

Jupí, sluníčko svítí, sníh se blejská, vyrazili jsme na prochajdu. No, prochajdu... pole, která obvykle obejdem za čtvrthodinky, nám trvala dvě hodinky. O to víc si kluci zaskotačili a panička nafotila. Jukněte do fotoboudy nebo přímo sem.

 ČIHADLA-KLÁNOVICE
13.1.2009, zapsala panička

Sníh se v Praze drží neobvykle dlouho a stále připomíná onen bělostný sníh z hor. Jen to sluníčko se stále schovává za inverzní mraky, i luna s večernicí se v noci snaží víc. S klukama šijou všichni čerti, tak jsme si vyšli na několikahodinou procházku z Černého Mostu do Klánovic a zpět. Přes poledne louky ozářilo zimní sluníčko, tak jsem konečně zas po dlouhé době mohla zkoušet fotit kluky v letu :) Jukni do fotoboudy.

 NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC
10.1.2009, zapsala panička

Snad z dlouhé chvíle či co já vím proč, jsem Žufrika přihlásila na další výstavu psů. Na olomoucké výstavě jsme ještě nebyli, tak proč štěstí nezkusit.
Před Olomoucí jsme nechali kluky vyběhat po poli plném králíků. Žufrik si jistě připadal jak v ráji. O to víc byl posléze naštván, uražen a znuděn výstavním prostředím. Čím méně bylo přhlášených pejsků, tím více bylo lidí v okolí kruhů a absolutní nedostatek místa na naše korzování před nástupem do kruhu. Takže jsme čekali v koutku. Žufrik se prvně vystavoval ve třídě otevřené a byl nejmladší. Pokračování ve výstavách.

 SNĚHOVÍ BORCI
6.1.2009, zapsala panička

Jak se myjí borci zjistíte v jedné z televizních reklam. A jak borci spí zjistíte u nás! Taky se můžete podívat na pár zimních opět hojně komentovaných momentek z dnešního několikahodinového dovádění ve sněhu. Synchronizovaný běh, sprinty, řeckořímský zápas, obrana území, stopa...

 NOVOROČNÍ VÝŠLAP HORNOPOŽÁRSKÝM LESEM
1.1.2009, zapsala panička

Nový rok jsme začali opět sportovně. S Luckou a Terkou jsme vyrazili na zimní výšlap Hornopožárskými lesy. Pochodovalo se nám nádherně! Po chvíli byli Žufrikovci propuštěni na volno a vypadalo to, že volno dostali prvně v životě - jen se za nimi zaprášilo... Pokračování ve výletech.


                           PŘIDEJ K OBLÍBENÝM        Anička na FB        Žufríci na videu        Napište nám      © ANNA ROŽŇOVÁ 2006-2011

                                      dvounožcu navštívilo tyto stránky  krát - práve ted si nás prohlíží